Velikonoční zápasy v Opavě

16.04.2022

Po zimní přestávce na Bílou sobotu se rozběhla soutěž starších žáků na Moravě. Po covidových opatřeních se do soutěže opět vrátil i tým ze slovenského Martina. Tím pádem byly v sobotu sehrány celkem 3 zápasy. Jarní počasí zápasům moc nepřálo a začínalo se na mokrém hřišti a za chladného počasí. V úvodních zápasech šlo vidět, že hráči nemají správnou obuv a docházelo k mnoha pádům na mokrém hřišti a nebezpečným situacím. Zápasy se hrály systémem 3x12 minut.

SHC Opava - HBC Malenovice 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Na mokrém hřišti jsme se utkali s tradičním soupeřem z Malenovic. V brance se představila naše nová posila M. Kremer, který předvedl pěkné výkony a moc nám pomohl. Domácí borci se ujali vedení v 9. minutě střelou od modré čáry M. Palyzy, kterou si tečovaly Malenovice do vlastní brány. Srovnáno bylo v 11. minutě, kdy vsítil gól soupeř po vítězném buly.

V 2. třetině se soupeř ujal vedení po útoku Brázdila, který utekl našim obráncům a završil své sólo gólem na 2:1. V 19. minutě jsme srovnali střelou L. Evjáka. Do konce třetiny nám soupeř vsítil další dva góly z prostoru před branou, kdy se míček různě odrážel a vytvářela se skrumáž před gólmanem, který neviděl.

V poslední třetině bylo utkání vyrovnané a bojovné. Ve 27. minutě nám soupeř odskočil na rozdíl tří gólů střelou mezi nohy gólmana. V 33. minutě měli závěrečné slovo domácí, kdy po nahrávce před bránu od J. Štindla vstřelil gól nehlídaný O. Kalus na konečných 3:5.

V prvním utkání po skoro půl roce bylo vidět, že je to pro hráče velká změna oproti tréninkům. Zápas se povedl M. Palyzovi (1+1), ale šlo vidět, že hráči musí zlepšit buly a střelbu. Chyběla nám i větší agresivita v osobních soubojích. Nebyli jsme schopni reagovat na rychlé hráče soupeře Brázdila (2+2) a Bára (2+1), kteří vlastně utkání rozhodli.

Sestava Opavy:
Gólman: M. Kremer
Hráči: L. Buda, A. Bereiter, D. Dobrotka, L. Evják, O. Kalus, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, K. Marek, M. Palyza, Š. Škarda, J. Štindl

Střelci branek: M. Palyza, L. Evják, O. Kalus

SHC Opava - HBK Mědokýš Martin 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)

Hráči Martina měli v nohách předchozí zápas s Malenovicemi, kdežto naši hráči měli pauzu. Na již suchém hřišti a za sluníčka jsme odehráli lepší zápas a šlo vidět, že hráči více bojovali.

Vstup do utkání se našim hráčům nepovedl a již ve 4. minutě jsme prohrávali 0:2, kdy oba góly byly nešťastné, po teči míčku nebo i vlastním gólu, ale tyto situace se stávají. Ve 4. minutě využil svoji rychlost M. Klement, kdy po úniku obráncům vsítil gól na 1:2. Skóre 1. třetiny dovršil střelou od modré čáry A. Bereiter na 2:2. Bohužel se v průběhu třetiny zranil M. Palyza a tak se hráči po zbytek zápasu střídali i na postu obránce.

Ve 2. třetině byla velká snaha obou týmů vstřelit gól, ale oba brankáři předváděli pěkné výkony. Až v 18. minutě běžel sám na gólmana M. Klement a vstřelil k tyči svůj 2. gól v zápase a naši hráči otočili stav utkání na 3:2. Další šance jsme nevyužili a soupeř trestal naši střeleckou nemohoucnost. Gól na 3:3 vstřelil soupeř k tyči po vyhraném buly a gól na 3:4 byl tečovaný a gólman na něj nedosáhl.

V poslední třetině se našim hráčům nepovedlo vsítit žádný gól. Byl zde vidět náš nedostatek v nízké střelbě, kdy za celé utkání jsme měli pouze 8 střel na branku. Soupeři se ještě podařilo vsítit 2 góly a utkání skončilo 3:6.

Střelci branek: 2x M. Klement, A. Bereiter

Poslední utkání dne:

HBK Mědokýš Martin - HBC Malenovice 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Děkujeme za podporu fanouškům a hlavně rodičům, kteří se přišli v nevlídném počasí podívat na naše zápasy. Věříme, že i nadále budou své děti podporovat v pohybu, fandit jim a děti se budou nadále zlepšovat a bojovat za lepší výsledky.