Starší žáci vyhráli oba zápasy na turnaji v Martinu

27.05.2023

V rámci soutěže starších žáků jsme se vydali na téměř 3 hodinovou cestu do slovenského Martina, kde nás přivítalo sluníčko a asfaltové hřiště. Turnaj byl pro většinu týmu posledním zápasem v této kategorii. Kvalifikace o mistra ČR se nezúčastníme, protože hodně hráčů má o daném víkendu školní povinnosti. Na turnaj jsme se vydali pouze s 9 hráči, jeli hráči, kteří chtějí trénovat a mají zájem hrát v Opavě hokejbal. Oba zápasy jsme pojali v tréninkovém rytmu i náladě. V brance se opět představila P. Prášilová, zbytek týmu si vyzkoušel všechny posty a také varianty přesilovek i oslabení.

Sestava Opavy:
Gólman: P. Prášilová
Hráči: A. Bereiter, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, K. Marek, M. Palyza, T. Palzer, Š. Škarda

SHC Opava - HbK Karviná 14:0 (5:0, 4:0, 5:0)

Soupeř z Karviné měl v nohách předchozí zápas s Martinem (Martin vyhrál po nájezdech 6:5). Na soupisce měl 13 hráčů a 2 brankáře. Na našich hráčích bylo vidět, že hráli bez stresu a hokejbalem se bavili. Předvedli spoustu pěkných kombinací, nahrávky i na asfaltu měly oči a soupeře do šancí moc nepouštěli. Od druhé třetiny se naši hráči vyměnili v obraně a útoku, ale i tak skóre nadále narůstalo. I když jsme měli pouze 3 hráče na střídání, tak hráči zápas fyzicky zvládli a soupeři nadělili 14 branek. Na Pepinu moc střel nešlo a pokud prošly, tak je v poklidu pochytala a udržela svoji další 0.

Střelci opavských branek:

05. minuta – Matěj, 1:0 – samostatný únik a střela mezi nohy

05. minuta – Tobiáš, 2:0 – klička do bekhendu

07. minuta – Matěj, 3:0 – střela nad lapačku

12. minuta – Tobiáš, 4:0 – střela k tyči

15. minuta – Tobiáš, 5:0 – zadovka od Štěpána na Tobiáše a sám střela

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17. minuta – Mikuláš, 6:0 – nápřahem mezi kruhy

19. minuta – Mikuláš, 7:0 – sám před branou zakončení

19. minuta – Štěpán, 8:0 – střela od tyče

22. minuta – Kuba, 9:0 – zpoza brány pod břevno, akce alá hokejový "Michigan"

34. minuta – Kryštof, 10:0 – nápřahem mezi kruhy z první

37. minuta – Štěpán, 11:0 – střela k levé tyči

39. minuta – Matěj, 12:0 – dorážka střely

42. minuta – Tobiáš, 13:0 – střela zápěstím k tyči

43. minuta – Matěj, 14:0 – akce 2 na 1, zatáhl Mikuláš a Matěj do prázdné brány

Střelci branek: 4x Tobiáš, 4x Matěj, 2x Mikuláš, 2x Štěpán, 1x Kuba, 1x Kryštof

SHC Opava - HBK Medokýš Martin 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Po krátké pauze jsme se postavili domácímu týmu. Martin poskládal proti nám 15 hráčů do pole a 1 brankáře a chystal odvetu za minulý týden, kdy u nás prohráli a sebrali jsme jim 3. místo v soutěži. Naši hráči ve stejné sestavě s 9 hráči zápas opět pojali tréninkově a i když na asfalt nejsou zvyklí, tak zápas byl velmi vyrovnaný. Byly k vidění pěkné souboje u mantinelů, brankáři byli neustále v pozoru a loptička byla stále v pohybu. Domácí hráči byli odpočatí, vletěli na nás a aktivitou nás přehrávali. Naši hráči vsadili na rychlé protiútoky a to se povedlo, za první třetinu jsme dali 2 branky. Soupeř snížil při naší přesilovce, kdy trefil mezeru mezi betony Pepiny. Poslední slovo, ale měli opavští, přidali další 2 branky a vítězství si pohlídali.

07. minuta – Matěj, 1:0 – střela mezi kruhy

10. minuta – Adam, 2:0 – střela z rohu k tyči

34. minuta – Tobiáš, 3:1 – od modré sám na brankáře a zápěstím gól

38. minuta – Kryštof, 4:1 – střela mezi betony brankáře

Střelci branek: Tobiáš, Matěj, Adam, Kryštof

K soutěži starších žáků byly přidány ještě 3 přípravné turnaje pro větší vytížení hráčů. Opavský tým se utkal s Karvinou a Martinem a pořadatelství jsme si střídali. Všech 6 přípravných zápasů jsme s přehledem vyhráli a ukázali tak velkou sílu týmu. Zápasy jsme pojali tréninkově, což se také pozitivně projevilo na souhře hráčů. Hráči si ukázali, že i proti početnějším soupeřům je možné sehrát dva zápasy po sobě s dobrým výsledkem.