Dvě vítězství na přípravném turnaji starších žáků

04.03.2023

Po zimní přestávce a vloženém turnaji ve Svitavách jsme se zúčastnili druhého přípravného turnaje starších žáků v Karviné. Výsledky a ani statistiky se do ligy nezapočítávají. Při teplotách kolem 0°C se odehrál celý turnaj. V turnaji jsme chtěli vyzkoušet nové složení útoků a obrany, v brance se představila P. Prášilová, která předvedla pěkný výkon. V zápasech jsme si vyzkoušeli jak přesilovky tak i hru v oslabení. V prvním zápase se bohužel zranili K. Marek a L. Buda a tak do druhého zápasu proti Martinu jsme měli jen 2 hráče na střídání, ale hráči zápas zvládli.

SHC Opava - HbK Karviná 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

I přes početní převahu hráčů soupeře jsme zápas zvládli a dali soupeři 6 branek. Na našich hráčích bylo vidět, že je to po delší době soutěžní utkání ve větším zápřahu než trénink, ale postupně se dostali do tempa a dávali branky. Při vyloučení L. Budy jsme si vyzkoušeli i oslabení, které jsme s přehledem ubránili.

Střelci opavských branek:

10. minuta – L. Buda, 1:0

19. minuta – M. Klement, 2:0

26. minuta – T. Palzer, 3:0

31. minuta – T. Klement, 4:1

44. minuta – T. Palzer, 5:1

45. minuta – M. Klement, 6:1

Sestava Opavy:Gólman: P. PrášilováHráči: A. Bereiter, L. Buda, O. Kalus, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, K. Marek, T. Palzer, Š. Škarda

Střelci branek: 2x T. Palzer, 2x M. Klement, T. Klement, L. Buda

SHC Opava - HBK Medokýš Martin 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Soupeř ze Slovenska přijel v kombinované sestavě a pouze s 10 hráči, našich hráčů po předchozím zápase zůstalo jen 7 do pole. Opavští sice dostali první gól, ale celý zápas poté otočili a vsítili soupeři celkem 5 gólů. Hráči se museli srovnat s malým počtem střídání, ale i tak utkání zvládli a bylo vidět, že nad hrou více přemýšlejí a nemusí jen běhat. 2 branky jsme vstřelili v přesilovce. P. Prášilová měla v brance více práce, ale pustila pouze 1 gól a podržela náš tým. V utkání se dařilo T. Palzerovi, který vsítil hattrick.

10. minuta – T. Palzer, 1:1

12. minuta – T. Palzer, 2:1, přesilovka

24. minuta – O. Kalus, 3:1, přesilovka

26. minuta – T. Palzer, 4:1

28. minuta – M. Klement, 5:1

Sestava Opavy:Gólman: P. PrášilováHráči: A. Bereiter, O. Kalus, J. Kalužík, M. Klement, T. Klement, T. Palzer, Š. Škarda

Střelci branek: 3x T. Palzer, M. Klement, O. Kalus