Dvě vítězství mladších žáků na asfaltu v Porubě

03.06.2023

K poslednímu turnaji, v sezóně 12. hrací turnaj, se týmy potkaly na asfaltu v Porubě. Po omluvě týmu ze Vsetína naši žáci sehráli 3 zápasy. Po omluvenkách jsme vyrazili pouze s 8 hráči do pole a 1 brankářem. V bráně všechny 3 utkání odchytal D. Procházka, v poli se hráči střídali. Na turnaj o mistra ČR jsme se neprobojovali, a tak toto byl letos poslední turnaj mladších žáků. Zápasy se hrály 2x12 minut.

Sestava Opavy po celý turnaj:
Gólman: D. Procházka
Hráči: D. Kantor, T. Klement, A. Kopp, K. Marek, M. Menšík, P. Prášilová, D. Vinárek, P. Wallik

TJ Sokol Poruba - SHC Opava 0:1 (0:0, 0:1)

Proti našemu regionálnímu soupeři jsme už odehráli spoustu zápasů a zápas měl opět stejný průběh jako ty předchozí, naši hráči měli míček stále na hokejce a tlačili na soupeřovu bránu. Domácím opět skvěle zachytal brankář M. Křižák. Asfaltový povrch také nahrával domácím. V zápase padla jediná branka v 19. minutě, kdy nahrávku zpoza branky od P. Prášilové využil T. Klement, 1:0. Další naše šance v brance již neskončily i přes poměr střel 26:1 pro opavské hráče. Připsali jsme si tak další vítězství v derby.

Střelci branek: T. Klement

SHC Opava – HKB Medokýš Martin 1:0 (0:0, 1:0)

Po jednozápasové pauze jsme se po delší době utkali se soupeřem ze slovenského Martina. Soupeř dorazil se stejným počtem hráčů, a tak bitva byla vyrovnaná i na lavičkách týmů. Soupeř hrál velmi aktivně s míčkem, možná to bylo dané tím, že doma mají také asfalt. Utkání bylo vyrovnané i střelecky a náš brankář D. Procházka si zachytal více, kdy na něj šlo 12 střel. Šance našich hráčů přibývaly, ale v brance skončila pouze jedna střela a to ta v oslabení. Míček z obrany vyhazoval M. Menšík a při zákroku si ho sám srazil do vlastní brány, 1:0. Závěrečný nápor soupeře naši hráči pohlídali a vyhráli 1:0.

Střelci branek: M. Menšík

SHC Opava – HbK Karviná 1:3 (0:0, 1:3)

V posledním zápase sezóny jsme se utkali s týmem z Karviné. Soupeř měl na hřišti 14 hráčů a 3 brankáře, což se ukázalo jako výhoda, kdy měli hráči více sil. Zápas byl vyrovnaný a dlouho se čekalo na první branku zápasu. Šance byly na obou stranách, ale dobrou formu ukázali oba brankáři. Skóre utkání otevřeli opavští ve 14. minutě, kdy svůj útok proměnil D. Vinárek střelou z mezikruží k tyči, 1:0. Karviná také sbírala střely a konec utkání se jí více povedl. V 18. minutě útočník Karviné trefil mezeru mezi betony D. Procházky a zvýšil na 1:2. V posledních minutách naši hráči vyzkoušeli hru v šesti hráčích, ale šance jsme nevyužili. Při vhazování v naší obranné třetině vše prostřelil střelou k tyči karvinský hráč a 13. sekund před koncem uzavřel skóre utkání, 1:3. Soupeře jsme přestříleli 18:13, ale vstřelili jsme pouze 1 branku a poslední zápas sezóny jsme tak prohráli.

Střelci branek: D. Vinárek