Přebor mladších žáků v Opavě

V Opavě se uskutečnil první turnaj po covidové pauze, hráči měli první zápas po 8 měsíční pauze. Dlouhá sportovní pauza tak byla na hráčích znát. Turnaj proběhl za zvýšených epidemických opatření a za zamračeného teplého počasí. Po vzájemné domluvě mezi trenéry sehrál náš tým Opavy s Malenovicemi 2 zápasy. Tým Karviné pak dorazil pouze se 7 hráči do pole, což se projevilo na hře. Opavský tým opět na turnaji hledal vhodného brankáře a tak i zde se v brance vystřídali D. Foltys, M. Palyza a P. Wallik. Pro většinu opavských hráčů byl tento turnaj poslední v této věkové kategorii a na podzim je uvidíme již ve starších žácích.

_DSC0180-1

SHC Opava – HBC Malenovice 1:4 (1:2, 0:2)

Do prvního utkání turnaje do opavské branky nastoupil D. Foltys, pro kterého to byla premiéra. První gól inkasoval po útoku Malenovic z vhazování ve 3 minutě utkání. Vyrovnat dokázal střelec opavského týmu T. Palzer, který si udělal místo před branou a po přihrávce zpoza brány od T. Klementa vsítil gól na 1:1. Poločas skončil skórem 1:2 pro tým z Malenovic, který využil přesilovou hru po vyloučení L. Budy. V druhém poločase se už opavský tým srovnal s hrou soupeře, ale bohužel opět inkasoval z přesilové hry na 1:3. Pouhé 2 minuty před koncem soupeř dal gól na 1:4, na který již naši borci nedokázali odpovědět. V utkání bylo znát to, že hráči dlouho nenastoupili k zápasu, což se na jejich výkonu projevilo.

_DSC0090

Sestava Opavy:
Gólman: D. Foltys
Hráči: L. Buda, D. Dobrotka, O. Kalus, M. Klement, T. Klement, K. Marek, M. Palyza, T. Palzer, Š. Škarda, J. Štindl, P.Wallik

Střelci branek: T. Palzer

SHC Opava – HBC Malenovice 3:4 (1:1, 2:3)

V opavské brance proběhla výměna, kdy se mezi tyče postavil M. Palyza a podal velmi dobrý výkon. V tomto utkání se projevila vyspělost brankáře na straně soupeře z Malenovic, který po skvělém výkonu vychytal svému týmu těsnou výhru. A pokud již opavské benjamínky nezastavil skvělý gólman, tak je zastavili branková konstrukce.

Celé utkání bylo již vyrovnanější a Opava si vzala ponaučení z předchozího zápasu a hrála přesněji s míčkem na hokejce. Opět, ale prohrávala 0:1 gólem z 8 minuty utkání. Vyrovnat se povedlo J. Štindlovi, když utekl obráncům a gól vsítil střelou po zemi okolo betonu brankáře. Skóre se celý zápas přelévalo z jedné strany na druhou. Opavskou vedoucí branku na 2:1 vsítil dorážkou L. Buda. Tým Malenovic poté skóre otočil na 2:3. Po závaru před brankou dokázal vyrovnat T. Palzer na 3:3. Bohužel několik sekund před konce utkání zatlačil tým Malenovic a vsítil vítěznou branku na 3:4 mezi nohy gólmana.

_DSC0025

Gólman: M. Palyza
Hráči: L. Buda, D. Dobrotka, D. Foltys, O. Kalus, M. Klement, T. Klement, K. Marek, T. Palzer, Š. Škarda, J. Štindl, P.Wallik

Střelci branek: T. Palzer, L. Buda, J.Štindl

SHC Opava – HbK Karviná 17:1 (9:0, 8:1)

Na poslední utkání se do branky postavil P. Wallik, který ale neměl moc práce. Utkání rozhodl vstup do zápasu, kdy ve 4 minutě bylo skóre 5:0 pro opavský tým, kdy se postupně trefili 3x T. Palzer a 2x M. Klement. Toto skóre opavské uklidnilo a soustředili se na svou hru. Poločas nakonec skončil za stavu 9:0, kdy nejpěknější akci předvedl M. Kryštof, kdy zasunul míček oběhnutím brány.

Druhý poločas začal průtrží mračen, ale ani počasí neodradilo všechny hráče od statečného výkonu na opavském plastovém hřišti. Opavští promíchali sestavu a tak si všichni hráči v poli vyzkoušeli i pro ně nezvyklé posty. Konečné skóre zápasu se zastavilo na výsledku 17:1, kdy poslední gól vstřelili hráči Karviné v přesilové hře. Toto utkání nám ukázalo, že Opavští góly umí dávat a hra je baví.

_DSC0187

Gólman: P. Wallik
Hráči: L. Buda, D. Dobrotka, D. Foltys, O. Kalus, M. Klement, T. Klement, K. Marek, M. Palyza, T. Palzer, Š. Škarda, J. Štindl

Střelci branek: T. Palzer-5, D. Dobrotka-3, L. Buda-2, M. Klement-2, T. Klement-2, O. Kalus-1, M. Kryštof-1, J. Štindl-1