Souboje severu proti Kyjovu

Přebor mladších žáků – Morava Sever

Turnaj Karviná 10.10.2020

Týmy: HbK Karviná, HBK Kyjov, SHC Opava

Poslední turnaj před Covidovou pauzou se za pěkného podzimního počasí uskutečnil v Karviné, kde opět nemohl dorazit soupeř z Martina. Z důvodu nynější Covidové situace se nemohl dostavit i tým z Malenovic. Této neobvyklé situace využili hráči Kyjova a přicestovali porovnat síly se soupeři z opačného konce Moravy. Po vzájemné domluvě mezi trenéry náš tým Opavy sehrál s Kyjovem 2 zápasy. Opavští letos nemají stálého brankáře, a tak i zde se v brance vystřídali P. Wallik a M. Palyza. Turnaj trenérům ukázal slabiny a tak ví, na co se na tréninku zaměřit.

IMG-20201010-142526

HbK Karviná – SHC Opava 2:5 (2:5, 0:0)

Do branky nastoupil P. Wallik a navázal na výkony z posledního turnaje. Opavským borcům sice nevyšel vstup do utkání, kdy v čase 00:26 dostali branku, ale nevzdali se a zabrali. Což se také povedlo a v 7. minutě zápasu již bylo skóre 5:1 pro Opavu. Hráči si vyzkoušeli jak přesilovky tak i oslabení. V přesilové hře dal gól bombou k tyči od modré čáry D. Foltys. Souhra se opavským hráčům postupně dařila a výsledné skóre vyznělo lépe pro SHC. Ve druhém poločase již gól nepadl a výsledné skóre bylo 5:2 pro hráče SHC OPAVA.

IMG-20201010-102415

Sestava Opavy:
Gólman: P. Wallik
Hráči: L. Buda, D. Dobrotka, D. Foltys, O. Kalus, M. Klement, T. Klement, V. Kovář, K. Marek, M. Palyza, T. Palzer, Š. Škarda, J. Štindl

Střelci branek: T. Palzer-2, L. Buda-1, D. Foltys-1, K. Marek-1

SHC Opava – HBK Kyjov 4:5 (2:1, 2:4)

Tým Kyjova dojel s 9 hráči do pole, ale i tak předvedl svoji hokejbalovou kvalitu. Utkání rozhodly 2 využité přesilovky soupeře. První gól Opavy vstřelil po individuálním výkonu L. Buda. Druhý gól vsítil K. Marek po krásné přihrávce zpoza branky od T. Palzera. První poločas vyhrála Opava 2:1. Ve druhém poločase pokračoval bojovný výkon Opavy proti technické hře Kyjova. Kyjov dal 2 góly v přesilových hrách, ale ihned po buly se v obou případech povedly vsítit góly T. Palzerovi, který po vyhraném buly utekl všem obráncům a zakončil svoji akci gólem. Při problémech s časomírou se hráči neuměli soustředit na konec zápasu a bohužel Kyjov rozhodl gólem na 5:4 pouhých 10 sekund před koncem utkání. Hráči Opavy tak utrpěli první letošní porážku.

IMG-20201010-144845

Střelci branek: T. Palzer-2, L. Buda-1, K. Marek-1

SHC Opava – HBK Kyjov 2:6 (0:3, 2:3)

V týmu Opavy proběhla výměna gólmana a tak si premiéru odbyl M. Palyza. Tím pádem bylo potřeba přeskupit formace a hráči si vyzkoušeli i jiné posty než hrají běžně. Utkání rozhodla 7. minuta zápasu, kdy hráči Kyjova vsítili 3 góly. Opavští ve druhém poločase bojovali a dali 2 góly. Využili také 1 přesilovku, kdy míček do branky dorazil T. Palzer. Soupeř, ale opět vsítil další gól a dovedl zápas do vítězného konce.