Brno bojovným výkonem přehrálo Opavu

SHC Opava – HBK Bulldogs Brno 2:3 (0:1,0:1,2:1)

????????????????????????????????????

Další velmi důležitý zápas se odehrál na půdě slezské metropole, kde přijel soupeř z Brna. Ti zažívají životní sezónu, kde se manšaft kolem Filipa Emmera ozbrojil velikou urputností a bojovností, což předvedl i v Opavě. Hned v úvodu se nepodařila Opavě rozehrávka a soupeř šel po dorážce do vedení. Domácí byli stejně jako minulý týden aktivnější, ale brankostroj se ne a ne zapnout. Své o tom ví David Kříž i Vojta Palcer, kteří měli spousty střeleckých příležitostí, ale během první třetiny se ani jedna neujala. V největší šanci byl David Kříž, který sice propálil Sterenčáka, ale míček skončil na tyči.

Druhá část byla ze začátku opět na straně Opavy, která diktovala hru a vytvářela si šance, ale soupeř hrál na hraně obětavosti a lehal do všech střel. Poté se opět nepovedla rozehrávka Opavě a hosté navýšili svůj náskok na 2:0 střelo pod vyrážečku Grufíka. Navíc po této brance dostali hosté možnost využít dvojnásobnou přesilovou hru, ve které si připravili několik velkých příležitostí, ale opavská obrana byla tentokrát proti. Domácí si poté v posledních 5 minutách vytvořili obrovský tlak, ve kterém diváci mohli vidět i slyšet dvě tyčky, ale branku ani jedna z šancí nepřinesla.

Poslední část byla ze strany Opavy nejaktivnější, protože domácí přestali překombinovávat šance a snažili se střílet co nejvíc na braku. Nejdřív se povedlo první pětce rychlé přečíslení, kde se po Štindlově přihrávce prosadil Přibyla. Poté Opava hrála přesilovou hru a místo zdlouhavé kombinace vzal vše na sebe mladík Holuša, který vymetl růžky brněnské brány. Poslední slovo však měli hosté, kteří ve 40. minutě dostali opět příležitost přesilové hry a opavská čtyřka zaspala buly ve středním pásmu a hosté z ničeho nic získali vsítili vítěznou branku na 3:2. Slezané v závěru vsadili na hru bez brankáře, během které míček několikrát poskakoval po brankovišti nebo po Sterenčákovi, ale míček do branky se nakonec nedostal.

‚‚Opět další smolný zápas, kde jsme byli jasně aktivnější, ale hokejbal se hraje na góly. Soupeř dneska ukázal bojovnost a nasazení, z kterého bychom se měli poučit. Nyní nás již čeká jen samé tvrdé zápasy, ve kterých je potřeba co nejvíce bodovat.‘‘ Jonáš Grufík

Branky: Přibyla (Štindl, Kříž) Holuša

Grufík, Schreier-Chhrist, Král, Šindlář, Prokeš, Gola, Satke, Štindl, Přibyla, Kříž, Palcer, Zavřel, Holuša A, Sas, Sukeník, Hudec, Kozma, Holuša D.