Ospalý závěr stál Opavu 2 body

SHC Opava – HBC Svítkov Stars Pardubice 2:3 ss (2:0,0:1,0:1,0:1)

sv

Důležitý souboj se svým tabulkovým sousedem odehrálo opavské ‚‚Áčko‘‘, který v případě vítězství se mohlo vymrštit na 6. místo tabulky 1.NHbl. Hosté přijeli s méně početnou sestavou, ale o to s větším nasazením. Úvod se však povedl Opavě, která měla lepší pohyb a ve druhém střídání šla do vedení, kdy se po dorážce prosadil Prokeš. Opava byla aktivnější a hosté spoléhali pouze na brejky, které jim vycházely. Nic zvláštního se však před brankou Grufíka nestalo. V 11. minutě se dokázal navíc po krásné individuální akci prosadit Svoboda, který konečně prolomil svou gólovou smůlu a s Opavou to vypadalo nadějně.

sv1
Do druhé části vstupovalo mužstvo Slezanů sebevědomě, ale to se jim vymstilo. Horší pohyb a mála aktivita hrála hostům do karet a ti navíc v půlce třetiny dostali možnost dvojnásobné přesilové hry, kterou na poslední chvíli šťastně využili, když se míček odrazil od Grufíkovi hole do brány. Opava poté měla opět územní převahu a tvořila si šance, ovšem ani Gola ani Zavřel nedokázali na Majerníčka vyzrát.

sv2
Třetí třetina byla ze strany Opavy aktivnější. Bohužel si domácí netvořili příliš mnoho střeleckých šancí a často trávili čas v rozích, což se jim nakonec vymstilo. Po změně stran Opava dostala jednu z mála přesilových her, ale v největší šanci třetiny dokázal hostující Král zablokovat hokejku Přibyly, který střílel do prázdné kasy. Hosté v závěru poslední třetiny zkusili riskovat, což se jim vyplatilo, neboť 25 vteřin před koncem se prosadili z předbrankového prostoru.
Diváci byli překvapeni, kdy po jednoznačném duelu se šlo do prodloužení. Ve kterém měla Opava celých pět minut míček na holi, ale branku soupeře neohrozila. Domácím ani nepomohla přesilová hra 4 proti 3, kdy si nevypracovali ani jednu střelu.
Na řadě byly samostatné střílení, ve kterých se dokázali dvakrát prosadit svítkovští Novotný s Burešem a pojistili tak druhý bod pro hosty.

‚‚Další zápas, který jsme prohráli v rozích našeho hřiště. V přesilových hrách se nám nedaří a hosté dnes měli opět zázračnou efektivitu. Chybí nám důraz v předbrankovém prostoru a pohyb. Svítkov hrál opět jednoduchý a efektivní hokejbal, díky čemuž nám utekl o bod. Je to pořád dokola.‘‘ Jonáš Grufík

Branky: Prokeš (Šindlář) Svoboda (Šindlář)

Gurfík,Schreier-Christ, Král, Šindlář, Prokeš, Málik, Satke, Zavřel, Svoboda, Holuša A., Štindl, Kříž, Přibyla, Sukeník, Hudec, Gola, Kozma, Holuša D.

Napsat komentář