Opava srazila lídra na kolena a napravila si reputaci

SHC Opava – HBC Highlanders Prachatice 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Po prohře z minulého týdne se muselo opavské Áčko zvednout, ale v cestě jim stál lídr soutěže z Prachatic. Po týdnu tréninku na mokrém plastu se trenér Christ rozhodl k promíchání sestavy a neslo to své ovoce. Vstup do utkání měli ale lepší Prachatice, které aktivním napadáním dělali Opavě problém už při napadání. Opavští měli špatný pohyb, z čehož pramenily šance pro hosty. Jednu z takových dokázali Jihočeši využít, kdy po chybě Svobody zaspal celou situaci Grufík. Opavu však tato branka paradoxně nakopla k lepšímu pohybu a výsledkem toho byly přesilovkové hry ve kterých se Slezanům dařilo. Již první přesilovku dokázali domácí využít zásluhou Patrika Krále, který tečoval Přibylovo nahození.

????????????????????????????????????
Do druhé části již nastoupila Opava sebejistě a Prachatice nepustila k míčku a vykoledovali si další přesilovky. Další z nich nejdřív využil Štindl, když vymetl všechny pavučiny prachatické brány, a poté se prosadil Přibyla po asistenci Štindla. Opava byla aktivnější, tvořila si spoustu gólových šancí, ale brankář Pixa zde držel svůj tým skvělými zákroky. Poté však přišla drobná chyba v obraně Opavy a Štěpánek dokázal snížit z ojedinělého brejku na 3:2.
Do třetí části vstupovala Opava s defenzivní taktikou, která dělala hostům problémy. Navíc se dokázala prosadit hokejbalová legenda David Kříž a domácím se hned lépe dýchalo. Opava chytře držela míček a dostávala se často i do přečíslení, kde však opavští střelci shořeli na výborném Pixovi. Ve 43. minutě přidal poslední hřebíček do rakve opět Kříž, když se krásně uvolnil Přibylovi, který mu naservíroval míček na zlatém podnose.

????????????????????????????????????

‚‚Dnes jsme nastoupili do zápasu trošku v jiném složení, než je zvykem a neslo to své ovoce. První třetina nám dělalo problém vyvezení míčků, protože si kluci na sebe zvykali, ale poté jsme předváděli dobrý útočný hokejbal. I když celý zápas v podstatě rozhodla jedna lajna, tak si nemyslím, že jde výsledek pouze za nimy. Kluci makali každá lajna měla několik gólovek, ale je na místě smeknout klobouk před brankářem Pixou, který ukázal, proč byl oceněn nejlepším brankářem podzimu. Na zápase byla redakce z Hokejbal.tv, která udělala sestřih akcí, tak můžu nějaké ty jeho semafory a závory okoukat a třeba si je vyzkoušet na tréninku. Na kluky to celkem fungovalo, ‘‘uzavřel hodnocení zápasu Jonáš Grufík.

????????????????????????????????????

Branky: Král (Přibyla, Christ), Štindl (Kříž, Přibyla), Přibyla (Štindl), Kříž (Štindl, Přibyla)

Sestava: Grufík, Schreier-Málik, Raab, Chrsit, Král, Svoboda, Šindlář, Palcer, Zavřel, Holuša, Kříž, Přibyla, Štindl, Sukeník, Hudec, Gola, Volný, Sas, Kozma, Konečný, Prokeš

Foto: https://shc-opava.rajce.idnes.cz/SHC_Opava_-_HBC_Highlanders_Prachatice_5_2_1_1,_2_1,_2_0_1.NHbl_10.3._2019

Napsat komentář