Opava dostala lekci z produktivity

SHC Opava – HBC Hostivař 1:7 (0:1,1:3,0:3)

Capi

Vstup do jarní části nemohl pro Slezany dopadnout hůře. Po výživné zimní přestávce, kde hráči pracovali na své fyzičce přišlo první jarní utkání, ve kterém Opava změřila své síly pražskou Hostivaří. Vstup do zápasu byl z obou stran aktivní. Opava měla více míček na holi, ale soupeř aktivně napadal, a proto měli oba brankáři co dělat. Opava v půlce první třetiny dostala příležitost v přesilové hře, kterou však nevyužili, ale na druhé straně utekl Čejka, který byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení, které tento talentovaný dorostenec proměnil. Opava poté ale byla aktivnější, ale skóre zůstalo beze změny.
DSC0614

Druhá třetina byla ze strany Opavy nejaktivnější. Domácí si vytvářeli šanci za šancí, ale skvělý Šťoural držel šance svého týmu. Poté však přišla přesilová hra domácích, kterou tentokrát využil Palcer a bylo vyrovnáno. Domácí pořádně tlačili na hostující branku a vytvořili si spousty šancí. V přesilové hře 5 proti 3 měli dokonce dvakrát před sebou prázdnou branku, ale nedokázali vsítit branku. Na druhé straně se však opět dokázal prodrat do samostatného úniku Čejka který byl opět faulován a bylo nařízeno druhé trestné střílení, které sice Grufík vychytal, poté však přišla černá 4minutovka Opavy. Nejdřív Čejka znovu utekl a dokázal dobře přihrát do druhé vlny, kde se hostivařský útočník zorientoval nejlépe. Poté měla Hostivař příležitost přesilové hry a využila jí díky krásné střely z voleje. A na závěr třetiny se z dálky opět prosadili hráči Hostivaře.

DSC0529
Opava nechápala co se děje. V šatně si hráči řekli, že vsadí vše na útok, což se jim však nakonec vymstilo. Ze začátku třetiny měli opět herní převahu domácí, ale nedokázali si vybudovat dobré střelecké pozice. Naopak Hostivař zase využila svého Čejku, který znovu utekl, znovu byl faulován a znovu stačil přihrát do druhé vlny, ze které dokázali jeho spoluhráči skórovat. Poté přišla nejslabší chvilka brankáře Grufíka, když pustil dalekosáhlou střelu od červené čáry a na závěr se Hostivař prosadila 25 vteřin před koncem v přesilové hře.

‚‚Byli jsme na zápas natěšeni, protože jsme měli dobrou zimní přípravu a hra na tréninku vypadala dobře. Navíc nás přišlo podpořit dost diváků, ale my jsme takhle selhali. Zlom zápasu přišel v naši přesilovce 5 na 3 když jsme nevsítili braku a naopak inkasovali. Je to obrovské zklamání. Za dobu co jsem v mužích jsem vyšší prohru nezažil. Dostali jsme jasnou lekci, jakým způsobem se hraje moderní hokejbal. Ale nebyly tam jen samé chyby, což jsou věci, na kterých se dá stavět. ‘‘-Jonáš Grufík

Branky: Palcer (Zavřel, Přibyla)
Grufík, Schreirer- Christ, Raab, Málik, Šindlář, Capinský, Král, Prokeš, Přibyla, Zavřel, Palcer, Hudec, Sukeník, Holuša A., Satke, Konečný, Svoboda, Holuša D., Volný

https://shc-opava.rajce.idnes.cz/SHC_Opava_-_HBC_Hostivar_1_7_0_1%2C_1_3%2C_0_3_1.NHbl_3.3._2019

Napsat komentář