Opava si veze tři body z Prahy

HBC Hostivař – SHC Opava 1:4 (0:0,1:2,0:2)

Hostivař byla pro Opavu velká neznámá, ale hosté jeli do ‚‚Matičky měst‘‘ s velký elánem opět bodovat. Z první lajny vypadl hrdina minulého zápasu Gola, za kterého ale skvěle zaskočil Sukeník. Již od úvodního buly byla Opava aktivnější, kdy si opět jako v minulém utkání obrovskou příležitost připravil Svoboda, ale nezakončil přesně. Další šance jsi připravila druhá i třetí lajna, kteří dobrým pohybem v útočném pásmu dělali velké problémy domácí obraně. Poté přišla i první přesilová hra, která ovšem opět skončila jen nahozením do rohu. Ze strany Hostivaře se jednalo spíše jen o seznamovací třetinu, kde se dostali do většího tlaku jen v přesilové hře.
V druhé části šla Opava rychle do vedení.  Krásnou přihrávkou našel Zavřel Sukeníka, který svým typickým stylem naznačil kličku a poslal míček na Přibylu, který konečně prolomil střeleckou smůlu. Potom ovšem dostala Hostivař příležitost dvou přesilových her, ve kterých si vytvořila dostatek velkých šancí, ale ty ještě opavská obrana zvládla. Poté však Slezané nedokázali nadvakrát vyhodit míček ze své třetiny a využil toho Vaniš. Před koncem druhé třetiny však znovu úřadovala Opava, která paradoxně využila přesilovou hru Hostivaře, kdy Sukeník opět našel nádherně před brankou Zavřela, který poslal Dušaka tzv. ‚‚ na párek‘‘.
Poslední část byla otevřenější a již v úvodu šlo vidět, že ze strany Hostivaře se budou snažit tlačit vše na bránu. Slezanům se však povedlo rychle jít do vedení 3:1, kdy vybojoval Zavřel míček na středu a předal ho Palcerovi, který se z úhlu nemýlil. Domácí se v půlce třetí třetiny snažili využít přesilovou, ale opět se jim to nedařilo. V závěru utkání se do spousta šancí dostala hlavně trojlístek Brož-Čejka-Malina, ale Grufík byl proti jejím pokusům přesný. V závěru využila Opava i přesilovou hru, ve které se nádherně prosadil Šindlář a Opava mohla slavit důležitou výhru 4:1.

‚‚Konečně jsme prolomili střeleckou smůlu a vsítili jsme více než 1 branku. Byli jsme dneska aktivní v útočné třetině, z čehož se nám dařilo vytvořit si příležitosti. Škoda jen, že jsme jich nevyužili víc. Skvělý zápas odehráli Sukeník s Králem, kteří limitovali hostivařské hvězdičky. Pokud budeme hrát s podobným nasazením, tak budeme bodovat častěji. ‘‘ -Jonáš Grufík

Branky: Přibyla (Sukeník, Svoboda) Zavřel (Sukeník, Palcer) Palcer (Zavřel), Šindlář (Málik, Holuša)

SHC Opava- Grufík, Blažek- Christ, Král, Šindlář, Málik, Prokeš, Staníček, Svoboda, Sukeník, Přibyla, Holuša, Zavřel, Palcer, Sas, Kozma, Satek, Konečný