Opava prolomila sérii porážek

SHC Opava – HC Jestřábi Přelouč 1:0 (0:0,0:0,1:0)

_DSC0002

Kritická situace, i tak by se dala pojmenovat nynější krize opavského SHC, kteří prohráli poslední 3 utkání rozdílem třídy. To je pasuje na poslední místo v prvoligové tabulce, a Slezané tak potřebují bodovat v jakémkoliv dalším zápase. Tentokrát s nimi přijeli měřit síly Jestřábi z Přelouče, kteří minulý týden porazili Jindřichův Hradec. Před úvodním buly se v Opavě držela minuta ticha za zesnulého dlouholetého fanouška našeho klubu pana Antonína Přikryla. Od úvodního buly byla Opava aktivnější a již v prvním střídání měla velkou příležitost, kdy běžel sám na Smékala Svoboda, ale neuspěl. V dalších šancích se objevil jak Gola, tak i Palcer. V půlce třetiny se taky hosté dostali do šance, kdy Svobodova střela vypadla Grufíkovi z náruče, a ten musel řešit situace nadvakrát. Přece více ze hry měli však domácí, kterým se však vůbec nedařila střelba.

_DSC0035
Druhá třetina je pro Opavu krizová, a to se ukázalo hned z úvodu, protože za katr mířili hned dva hráči. Přelouč však nabídnutou přesilovou hru nevyužila, protože se nedostala k častému zakončení. Po přesilové hře hostů nastal zmatek v jejich třetině, kde se hlavně agilní trio Satek-Sukeník-Hlaváček, často měnili své posty a soupeřovi to dělalo problémy. Ale ani tato příležitost nepřinesla změnu ve skóre.

_DSC0063
Do poslední třetiny šla Opava s jasným cílem rozhodnout v základní hrací době. Nabrankáře Smékala letěla jedna střela za druhou, ale buď je zblokovala obrana anebo jistý Smékal. Po změně stran dostali výhodu přesilové hry i Slezané, kterým se však ze začátku nedařilo dostat do pásma. Vše se však změnilo, když v závěru přesilové hry prosadil střelou z vrcholu kruhu Gola. Poté však Gola postaral o velké drama, kdy ve 42. minutě fauloval a hosté šáhli na hru bez brankáře. V největší příležitosti se vyskytl hostující Svoboda, který zkoušel nadvakrát vyzrát na Grufíka, ale ten držel Opavské naděje. Závěr utkání si Opava pohlídala a slaví velmi důležitou výhru.

_DSC0109

‚‚Dneska jsme předvedli zodpovědný výkon ve všech směrech. Kluci byli v pohybu a dostávali se do střeleckých příležitostí, ale naše koncovka je celý podzim žalostná. Naštěstí jsme dneska byli klidní a trpěliví, což nás dovedlo k zaslouženým třem bodům. Pro nás to je ovšem pouze výzva k tomu, abychom zkvalitnili naši tréninkovou přípravu.“-Jonáš Grufík

Branky: Gola (Přibyla)

Sestava: Grufík, Blažek-Christ, Král, ŠindlářMálik, Capinský, Marek, Prokeš, Svoboda, Gola, Přibyla, Palcer, Zavřel, Holuša, Satek, Sukeník, Hlaváček, Sas, Kozma, Staníček

Napsat komentář