Opava v prvním domácím zápase selhala

SHC Opava – SK Kometa Polička 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

_DSC0143

První domácí utkání mají za sebou hokejbalisté Opavy. Na nové hřiště v Opavě dorazil tým z Poličky, se kterým Opava loni vypadla ve čtvrtfinále. Bohužel se jí dneska opět nedařilo a ze zápasu odcházela jako poražený. Již od úvodu byli hosté, kteří přijeli s 11 hráči do pole více aktivní a vytvářeli si šance. Ve 3 minutě se zjevil před Grufíkem Hejtmánek, ale nedokázal vsítit branku. Co se však nepodařilo Hejtmánkovi se vzápětí podařilo Štefkovi, kdy se jeho střela otřela o chrániče domácího obránce. Za pár minut bylo již skore 2:0, když se střelou od modré prezentoval Hejtmánek. Opava potom dokázala vystrčit růžky, ale Palcer v největší příležitosti nepřekonal brankáře hostí.

Druhá třetina byla hodně ovlivněna tresty, které se rozhodčí nebály udělovat. První si přesilovou hru zahrála Opava a dokázala rychle snížit po střele Zavřela. Poté však nastal totální chaos a za katř putoval nejdřív Gola a po něm Christ a hosté využili přesilovou hru hned nadvakrát, kdy se prvně prezentovali od tečovanou střelou a poté střelou ho horního rohu Grufíkovi branky. Domácí byli se svým sebevědomým totálně na dně a hosté jasně diktovali tempo hry.

Do poslední částí šel do branky Blažek, který bohužel neměl nejlepší vstup kdy ho na jeden dotek vyšachovala trojice hostí. Poté však Opava začala hrát i trochu dopředu, ale jejich střely nepatřily do kategorie nebezpečných. Hosté dostali navíc možnost přesilových her a tak si závěr zápasu s klidem pohlídali.

Branky: Zavřel(Přibyla, Palcer)

Sestava: Grufík, 30. Blažek J.-Christ, Král, Málik, Šindlář, Staníček, Palcer T, Zavřel, Přibyla, PalcerV, Sukeník, Holuša A, Hlaváček, Gola, Satek, Kozma, Holuša D, Satke, Prokeš