Opava totálně selhala v koncovce a neveze z Brna ani bod

HBK Bulldogs Brno – SHC Opava 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Na další venkovní zápas se svěřenci trenér Christa vydali do jihomoravské metropole. Před zápasem byli hráči upozorněni trenérem, že se tamní domácí tým prezentuje velmi bojovným stylem hokejbalu a těží z dobrých přesilových her. To vše se ukázalo pro zápas jako klíčové, ale nebudeme předbíhat. Od úvodu zápasu tahali Buldoci za kratší konec lana  Opava byla rychlejší a prezentovala se kombinační hrou. Hlavně Přibyla s Palcerem si vytvářeli několik výhodných pozic, ale shořeli na brankáři domácích. V půlce první části dostali přesilovou hru hráči Brna, kteří se s ní vypořádali skvěle a z minima vytížili první branku utkání. Opava však pokračovala v náporu a v největší šanci první třetiny se ukázala dvojice Palcer-Přibyla, kdy ani jeden z nich nevstřelil vyrovnávající branku do prázdné brány.
Do druhé části nastoupila Opava s výhodou téměř 4 minutové přesilové hry 5 proti 3. Během které si vypracovali několik dobrých pokusů, ale vše dokázala zastavit trojka bráících nebo skvěle zachytil domácí golman. A jak se říká nedáš-dostaneš. Opět v půlce třetiny dostali šanci taky domácí a po tečované střele šli do vedení 2:0. Když se na konci třetiny prosadili opět v přesilové hře domácí, byla Opava totálně na dně.
Poslední třetina již byla ze strany Brna taktická, kdy vyčkávali na okénka v hostující obraně. Těch se však neotevřelo tolik a i Opava si postupem času vytvořila několik slibných příležitostí, ale branku ne a ne přidat. Po změně stran také došlo vykřesal kapičku naděje Zavřel, kterému asistoval do předbrankového prostoru přihrávku Palcer. Opavané zaveleli k poslednímu útoku soupeře zavřeli v jejich pásmu, ždímali jej, ale obrana buldoků byla nepropustná.

‚‚Dnešní zápas jsme totálně podělali. Byli jsme aktivnější než domácí, ale vždycky nám odešla koncovka. Navíc ve chvílích kdy jsem měl kluky podržet, tak jsme inkasovali branku. Dneska jsme nepřevedli dobrý výkon a nezasloužili jsme si body. Brnu gratuluji k vydřeným bodům. Jejich defenzivní hra dneska byl výborná navíc s perfektním výkonem brankáře.‘‘Jonáš Grufík

Branky: 38. Zavřel (Palcer, Capinský)
Sestava: Grufík, Schreier- Christ, Svoboda, Král, Capinský, Šindlář, Málik, Přibyla, Palcer, Zavřel, Holuša A, Satek, Sas, Hlaváček, Sukeník, Kozma, Staníček, Holuša D, Prokeš,