Opava slaví první tři body do tabulky!!!

HBC Svítkov Stars Pardubice – SHC Opava 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Po dvou nevydařených utkáních na jihu Čech se Slezané vydali na zápas proti tradičnímu soupeři, a to do Pardubic. Soupeř před sezonou velmi posílil a v jeho kádru tak můžeme najít pár dost zvučných jmen. Slezané museli již nutně bodovat, aby jim ostatní manšafty neutíkali v tabulce. Před utkáním rozhodčí upozorňovali na technické problémy s tabulí a čas tak museli měřit na stopkách. Hned od začátku utkání byli domácí aktivnější a vytvářeli si několik dobrých příležitostí, které musel hasit Blažek. Poté přišel nepříjemný okamžik, kdy si nahození od modré čáry nešťastně kopl míček do vlastní brány hostující obránce. Domácí byli jasně lepším týmem a diktovali tempu hry. Na hráčích Opavy byla vidět nemohoucnost z pohybu svítkovských.
Během první pauzy si ale hráči řekli svoje. Trenér Christ vsadil na Kryštofa Sase,a to se ukázalo jako skvělý tah. Hráči se začali ihned prezentovat velmi aktivní nepříjemnou hrou, s kterou měl Svítkov velké problémy. Navíc v úvodu druhé třetiny vybojoval skvěle míček Satek, který předložil míček jak na podnose volnému Sasovi, který neměl se vstřelením branku žádný problém. Za dvě minuty na to dokázal navrátilec Zavřel, nalézt v rohu útočného pásma Palcera, který se vyháčkoval a beckhandovou kličkou prostřelil Ptáčka. Domácí však na tuto branku dokázali odpovědět rychle, když se prosadili v přesilové hře šťastnou střelou Hrnčíře, kterou ještě tečoval hostující Málik. Ten si však zanedlouho napravil reputaci, když od červené čáry nachytal Ptáčka na švestkách. V závěru byli všichni účastníci svědky fair-play, kdy hráli přesilovou hru znovu Pardubice a znovu se jim podařilo vsítit branku, ale dle časomíry to bylo až po ukončení druhé části. Tímto bychom chtěli časoměřičovi poděkovat za ukázkovou Fair-play.
V poslední části byli aktivnější domácí, kteří však nabídli spoustu přesilových her svému soupeři a Opava jednu z nich dokázala využít. Po vhazování dokázal agilní Sas vybojovat míček, který předložil míček Holušovi a ten se nemýlil. Svítkov byl zaskočen vývojem utkání a v posledních 5 minutách již točil pouze dvě lajny. Navíc dostal příležitost v přesilové hře, během které navíc odvolali brankáře a měli dvojnásobnou výhodu. Tu však využít nedokázali, protože se předvedl ve skvělém světle Blažek. Nutno vyzdvihnout i pěstní souboj mezi Burešem a Málikem, který byl krásnou vsuvkou již tak bojovného utkání. I díky této urputilosti dokázali Slezané přivézt první 3 body domů

‚‚Před utkáním jsme byli pod tlakem a museli jsme nutně bodovat. Do utkání jsme vstoupili opět vlažně, ale díky přesilovým hrám a zlepšení v druhé třetině, jsme Svítkov přetlačili. Chtěl bych pochválit Kryštofa Sase, který měl skvělý zápas s bilancí 1+1 a hlavně Jonáše Blažka v bráně, který předvedl úžasný výkon. Nutno vyzdvihnout domácího časoměřiče, který mohl na konci druhé třetiny výrazně ovlivnit zápas, ale ukázal, že má ducha fair-play. Skvělý zápas který se musel divákům líbit a my jsme byli šťastnější. ‘‘- Jonáš Grufík

Branky: Sas(Satek, Málik), Palcer(Zavřel), Málik, Holuša (Sas)

SHC Opava: Blažek, Grufík- Christ, Král, Šindlář, Málik, Capinský, Palcer T, Volný, Palcer V, Zavřel, Satek, Holuša A, Svoboda, Sukeník, Hlaváček, Staníček, Sas, Kozma, Prokeš, Holuša D.

 

Napsat komentář