Opava nezvládla závěr a odjela z Jihu s prázdnou

HBC Highlanders Prachatice – SHC Opava (1:0,1:2,1:0)

Po týdenní pauze odcestovalo opavské SHC znovu do kraje rybníků a jezer, ale tentokrát mělo naměřeno západněji do Prachatic. Sestava se Slezanům lehce pozměnila, nicméně opět vyjeli svěřenci trenéra Christa do zápasu na 3 lajny. Úvod zápasu poznamenal lehký déšť, na který nebyli hosté připraveni a domácí toho dokonale využili, když šli do vedení již v 1. minutě. Domácí na mokrém plastu měli evidentně lepší pohyb a zesměšňovali hráče Opava téměř v každém střídání. Hosté se dostali do šance jen ve své přesilové hře, kdy se do míčku opřel Šindlář, ale žádná překvapení se nekonalo. Po zbytek první třetiny byl zápas jasně v režii domácích, kteří hráli skvěle.
Před druhou části se na hřiště usmálo sluníčko a Opavu to dokázalo nabudit, protože zvládla v krátké době vyrovnat, kdy míček úžasně vybojoval Palcer. Domácí však měli i trochu štěstíčka a za chvíli šli opět do vedení, kdy se před brankovištěm dokázal šikovně prosadit domácí útočník. To ovšem hostující celek ještě nabudilo k lepší hře, což se projevilo na ukazateli skore, kdy se po krásném uvolnění dokázal perfektně prosadit Gola.
Do poslední třetiny šli mužstva už s uzavřenější taktikou a byli to právě domácí, kteří dostali příležitost přesilové hry, kterou však vůbec nezvládli. V půlce třetiny dostala svou šanci Opava, ale nebyla taky úspěšná. V největší šanci třetí třetiny nastřelil Svoboda horní tyčku, od které letěl míček až mezi diváky. Ke konci zápasu se hra uklidnila, ale tři minuty před koncem se nechal vyloučit Gola a domácí tým dokázal vsítit vítěznou branku.

‚‚Po katastrofickém úvodu se naše hra zlepšila, ale soupeř byl velmi kvalitní. Je škoda, že jsme druhé utkání v řadě ztratili v závěru. Jde vidět, že se potřebujeme pořádně seznámit s plastovým povrchem, protože tyto přechody nám dělají největší problém.‘-Jonáš Grufík‘

HBC Highlanders Prachatice – SHC Opava (1:0,1:2,1:0)

Branky: Palcer, Gola (Volný, Christ)
Sestava: Grufík- Christ, Prokeš, Šindlář, Málik, Capinský, Staníček, Palcer T, Satek, Satke, Palcer V, Gola, Volný, Holuša, Svoboda, Kozma, Sas, Král

Napsat komentář