Herní projev dobrý, body však zůstaly na Jihu

_DSC0153

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SHC Opava 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

První zápas sezony a pro opavský A-team nová zkouška. Do jihočeské metropole jsme odjížděli opět s omlazenou sestavou, a tak šanci ukázat se dostali nováčci v našich barvách Kozma a Sas. Nutno podat, že jejich výkony byly na dobré úrovni a rozhodně překvapili.
Opavané opět jak je jejich zvykem zaspali úvod utkání, kde si domácí útočníci vypracovali hromadu šancí, ale opavská obrana držela vyrovnaný stav. V největší šanci selhal Klimeš, když strefil pouze beton Grufíka. Poté se osmělili i hosté a začali vystrkovat zuby. Hlavně útočné trio Gola-Svoboda-Palcer ukazovalo velkou kvalitu a téměř v každém střídaní si připravila nějakou šanci ovšem bez gólového efektu.
Druhá třetina byla spíše v režii hostů, kteří si vytvářeli spousty šancí a soupeř kontroval rychlými protiútoky. A byl to tým domácích, kteří první vsítili branku, kdy se v úniku objevil Slanina a nemýlil se.  Poté se ale podařilo Opavě odpovědět na branku Slaniny, kdy se svou známou ‘‘jedovkou‘‘ prezentoval Christ. Opava byla na koni a vytvářela si čím dál více příležitostí. Dokonce přišlo i trestné střílení, ke kterému se postavil Palcer, ale i tuto příležitost dokázal Janák v brance vychytat.
Poslední část klání byla podobná té prostřední. Opavě se ale vůbec nedařilo v koncovce. Za to Jindříchův Hradec byl efektní i efektivní, kdy dokázal nádhernou kombinací vsítit vítěznou branku Slanina. Opavané dostali ještě v půlce třetiny výhodu přesilové hry, ale v té se nedokázali prosadit. V posledních 3 minutách navíc Slezané faulovali a zápas se již dohrával.

‘‘Dnes byl herní projev dobrý, dle mě jsme měli ze hry víc, ale trápila nás koncovka. Snad se to bude zlepšovat a my budeme ty šance proměňovat. Není ale potřeba brečet nad rozlitým mlékem. Je to začátek sezony, která bude dlouhá a tento zápas nás postavil nohami na zem. Nutno pochválit brankáře Janáka a skvělou kombinační hru Jindřicháče, kteří nás občas točili jako na kolotoči.‘‘-Jonáš Grufík
TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SHC Opava 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Sestava: Grufík, Blažek J., -Christ, Král, Šindlář, Málik, Prokeš, Capinský, Palcer, Gola, Svoboda, Blažek M., Satek, Sas, Holuša A., Holuša D., Kozma

Napsat komentář