První velký úspěch pro naše mladé SHC přišlo letos na Českém Poháru

Český Pohár 2018
Na poslední srpnový víkend se sjela hokejbalová smetánka do severočeského Jičína, kde byl zorganizován již tradičně Český Pohár. Opavané jeli do Jičína opět s omlazenou sestavou, kde jim navíc přibyly dvě posily ze Sokolu Poruba, jmenovitě Robin Gola a Ondra Svoboda. Slezané byli zařazeni do skupiny s extraligovými mužstvy z Hradce Králové a KOVO Praha a nyní již druholigovým Junglem Kladno, se kterým Opava sehrála poslední dvě sezony velmi vyrovnané zápasy v playoff.
Už první zápas ve skupině se ukázal později jako klíčový, a to zápas s Kovem Praha. Slezané naskočili do zápasu aktivněji a překvapili pražský celek velice aktivní hrou, kde si v prvních pěti minutách vytvořili hromadu šancí. Soupeř se však z tlaku dostal, a ještě do první třetiny šel do vedení krásnou akcí Adama. Opava však ukázala svou vnitřní sílu a dokázala se namotivovat k lepší hře. Prvně využilapřesilovou hru, zásluhou ostravského Svobody, kterým propálil vše, co mu stálo v cestě a následovně druhá sokolská posila Gola naservíroval krásný pas Palcerovi, který se na dvakrát prosadil. Na konci zápasu se KOVO dostalo do tlaku, ale vyrovnávající branku se jim nepodařilo vsítit.
Druhý zápas skupiny jsme sehráli s Kladnem, které nám mělo co vracet, neboť jsme je na jaře vyřadili z playoff. Soupeře jsme však jasně přehrávali a nedopustili jsme jim nějaké větší brankové příležitosti. Nutno podotknout, že skvělý výkon v brance předvedl mladý Jonáš Blažek, pro kterého to bylo první ze dvou skvělých představení na turnaji. Branky přidali Zavřel, Palcer a na závěr v přesilové hře Málik. Jediným šrámem na tak krásném výsledku byl naprosto zbytečný a zákeřný faul od hráče Vosyky na našeho benjamínka Konečného, který odcházel ze zápasu se zlomenou vřetenní kostí.
Do posledního zápasu skupiny, jsme šli již s jasným postupem, ale nechtěli jsme dopustit nějaký výpadek. Soupeř z Hradce však byl ve skvělé fyzické formě a dělal naší obraně velké problémy. Hradečtí dokázali v první půli skórovat jednou, když se po celkem šťastné odrazu od tyče strefil Novotný. Druhý poločas byl již klidnější, protože hráči Hradce udržovali vedení. V závěru druhé části jsme si vstřelili smolný vlastní gól, kdy se míček opřel o nohu obránce Satkeho a doplul až za záda Grufíka.
V neděli nás čekaly již boje ve vyřazovací části, kde jsme se v semifinále utkali s HBC Most. Velkým překvapením a skvělým tahem trenéra Christa se ukázal tah, kdy do branky poslal mladého Blažka. Pro toho to byl první zápas ve vyřazovací části a popasoval se s tím skvěle. Most byl častěji u míčku, ale Slezané s nimi drželi krok. Byli to ovšem Severočeši, kteří šli jako první do vedení, kdy se při rychlé kombinaci v rohu prosadili. Ale Opavané měli v ruce další tajné eso a to byl Palcer, který půl minuty na to dokázal vyrovnat. Slezané navíc dostali výhodu přesilové hry, kterou také využili zásluhou Šindláře, který po 11 letech ukázal, že proti mostu mu to opravdu střílí. Druhý poločas byl pod taktovkou Severočechů. Ti se snažili střílet co nejvíce na bránu, avšak mladý Blažek byl pozorný. Ve 23. minutě však dokázal Most z přečíslení vyrovnat, ale nic víc se jim i pod velkým tlakem nepovedlo, a tak se došlo na samostatné střílení. Zde trenér Christ vystřídal brankáře a na nájezdy se připravil Grufík. První 4 série vyčnívali brankáři, kteří nepropustili za svá záda žádný míček. V páté sérii se dokázal Grufík vychytat Bačáka a Vojtěch Palcer prostřelil Bréma a Opava slavila postup do Finále.
Ve finále jsme nastoupili znovu proti Hradci Králové, kterému na neděli přijel pomoc i reprezentant Bacovský a byl to on, kdo byl klíčovou postavou finále. V úvodu se nepodařilo opavské obraně zachytnout Luxe a ten využil nepozornosti Grufíka. Poté se však hra vyrovnala a Slezané vystrkovaly růžky, ale na Bieglovi si vylámaly zuby jak Palcer tak i Volný. V druhé části dostal Hradec možnost přesilových her. Tam sice hráči Hradce branku nepřidali, ale následně na to využil Bacovský nepozornost v obraně Opavy a prošel až do samostatného úniku, ve kterém byl faulovaný a sudí nařídil trestné střílení. K němu se postavil veterán Hrabica a poradil si s ním fantasticky. Do konce zápasu přidal Hradec ještě jednu branku, kdy po fantastické přihrávce Bacovského se prosadil Král.
Opava tak na prestižním Českém Poháru obsadili neuvěřitelné 2 místo a navíc získala i individuální ocenění, protože organizátoři turnaje zvolili jako Nejužitečnějšího hráče turnaje Jonáše Grufíka.

Sestava: Grufík, Blažek J., Šindlář, Málik, Satke, Prokeš, Konečný, Svoboda, Palcer, Zavřel, Volný, Blažek M., Holuša A., Holuša D., Gola, Sukeník, Satek

Napsat komentář