Na Kometu jsme i potřetí nestačili a sezóna pro nás končí

SHC Opava – SK Kometa Polička 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Třetí zápas čtvrtfinálové série se uskutečnil v Opavě, která musela vyhrát, pokud chtěla v sezoně pokračovat. Domácí se však museli obejít bez 6 zraněných hráčů, a tak dal trenér Christ větší příležitost mladším. Opavě však bohužel nevyšel vstup do zápasu, které ihned potrestali hosté střelou do poloprázdné branky. Domácí se však nesložili a začali vystrkovat růžky. Obzvlášť naši benjamínci mile překvapovali soupeře a vytvářeli si šance. Domácí však v největší tutovce nedokázali pořádně vystřelit a skore zůstalo po první periodě 0:1.

Vstup do druhé třetinyy ale opět Opavě nevyšel. Staníček hned při prvním vstupu na hřiště zbytečně fauloval a hosté se prosadili v přesilovce z dorážky. Poté začal hostující celek přidávat na tempu a Slezané jen těžko drželi se soupeřem krok. Po několika minutovém tlaku dokázali hosté vsítit i třetí branku a opět z předbrankového prostoru. Poté ovšem dostali příležitost dvojnásobné přesilové hry i domácí, kteří se snažili alespoň snížit, ale po střelách Málika nebo Christa zůstal na tabuli stav 0:3.
Do poslední části šli domácí s tím, že nemohou už nic ztratit. Ze začátku třetiny je ovšem zbrzdili vyloučení, které brali Slezanům drahocenné síly. Hosté měli dvě obrovské šance, kde mohli odskočit na rozdíl 4 golů, ale při opavské obraně stáli všichni svatí. Po výměně stran se začalo dařit i Slezanům a dokázali rychle snížit na 3:1 zásluhou Adama Holuši. Poté ve velké šanci zaváhal Přibyla, ale co se nepovedlo jemu se povedlo Blažkovi, který snížil již na 2:3. Trenér Christ sáhl po hře bez brankáře a Opavané si vypracovali několik slibných šancí, ale nakonec vyrovnávající gol nepadl, a tak sezona pro SHC Opava skončila ve čtvrtfinále.

‚‚Dneska jsme podali dobrý výkon. Škoda našich nástupů do třetin, které byli špatné, ale jinak jsem s našim výkonem spokojený. Bohužel jsme během playoff přišli téměř o polovinu základní sestavy, ale i tak jsme dokázali hrát vyrovnané zápasy. Polička si ovšem postup zasloužila a nám sezona konči. Letos nám to bohužel nešlo. Smůla se nám lepila na paty a navíc i tréninky nebyly na dobré úrovni. Ale i tak děkujeme všem našim fanouškům, rodinným příslušníkům a sponzorům za jejich podporu.‘‘

Branky: Blažek, Holuša( Málik, Blažek)

SHC Opava- Grufík, Blažek J.- Christ, Prokeš, Málik Pavel, Šindlář, Staníček J., Král, Palcer, Přibyla, Zavřel, Volný, Blažek M., Holuša A., Satek, Holuša D., Staníček V., Smuda, Málik Patrik.