Po roce jsme Kladnu vrátili vyřazení

Neděle
SHC Opava – SK Jungle Fever Kladno 3:4 (1:2, 2:0. 0:2)

Druhé utkání nabídlo fanouškům v Opavě vše, co se od zápasu play-off očekává. Již od úvodní minuty se hrál velice svižný hokejbal, ve kterém měli opavští navrh a dokázali vsítit první branku díky nahození Málika. Soupeř se však nesesypal a dokázal rychle vyrovnat podobným nahozením. Poté přišla špatný moment pro Opavu, když byl Sukeník faulován a při pádu si poranil kotník a musela pro něj přijet sanitka. Domácí v přesilové hře nic nevymysleli, a tak přišla hrubka v obraně, kdy Prokeš nešťastně strefil nohu napadajícího útočníka a ten nechtěně kopl míček do branky.

Druhá část byla ze strany Opavy jasně lepší, když hned v úvodu zápasu se prosadil Hlaváček. Poté přišlo několik slibných šancí Opavy, ale Solar byl proti. Opavě se však povedlo jít do vedení po krásné souhře Vladaře s Přibylou.

Poslední část nabídla hned v úvodu Opavě přesilovou hru, kterou však dokázali domácí využít z brejku. Poté hosté měli problém s rozhodčími zápasu a dostali 5minutový trest. Opava si však v přesilovce vůbec nedařilo a hosté vsítili vítěznou branku zásluhou Gengela. Domácí se zkoušeli prosadit v závěru, když strefili tyčku, ale se skore nic neudělali.

Branky: Málik, Hlaváček (Palcer), Vladař (Přibyla),

Pondělí

SHC Opava – SK Jungle Fever Kladno 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Poslední zápas téhle serie byl opět vyrovnaný. Oba soupeři si byli vědomi, že každá chyba může rozhodnout, ale byli to hosté, kteří měli více ze hry. V několika slibných šancích se objevil Gengel nebo například Eitler, ale domácí zavřeli bránu.

Do prostřední části šla Opava opět lépe a dokázala skórovat, když nádhernou střelou Zavřel vymetl růžek branky. Domácí byli lepší a vykoledovali si přesilovou hur, kterou však opět sehráli špatně a po několika únicích dokázala vyrovnat Gengel.

Poslední část byla již opravdová bitva Playoff. Obě mužstva se tlačili do brány, ale brankáři excelovali. Vše se však změnilo, kdy Opava hra opět hrála přesilovou hru, kterou tentokrát však dokázala využít z předbrankového prostoru. Hosté po otočení stran měli obrovský tlak. Několikrát dokázali dorážet, ale Grufík byl tentokrát připraven. Když hosté dvě minuty před koncem zaveleli ke hře bez brankáře, dokázal Palcer vsítit branku přes celé hřiště, která poslala Opavu do čtvrtfinále.

Branky: Zavřel (Vladař, Christ), Vladař (Christ), Palcer

SHC Opava: Grufík, Blažek J.- Christ, Prokeš, Málik, Šindlář, Staníček J., Staníček V., Palcer T., Vladař, Zavřel, Přibyla, Palcer V., Hlaváček, Sukeník, blažek, Volný, Mareta, Holuša A., Holuša D., Konečný

Napsat komentář