Týmový duch přinesl Opavě první bo

SK JungleFever Kladno – SHC Opava 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Na první zápas letošního playoff, které je hráno nezvykle brzo, se vydalo opavské SHC do dalekého Kladna, kde je čekal soupeř, kterému mají co vracet. Loni s ním po velkých bitvách dvakrát prohráli na Kladně a sezóna pro ně skončila. Hráči měli v hlavách, že se jim právě na Kladně nedaří a chtěli tuto šňůru ukončit. Před zápasem řekl trenér Christ pokyny, které se dařilo Opavanům držet. Již v úvodu utkání nabídlo Kladno přesilovou hru Opavě, ve které si ze skrumáže našel míček Vladař a dokázal prostřelit Solara. Poté ovšem zaúřadoval útok Kladna, když se třetí lajně nepodařilo vyhodit míček za červenou čáru a hosté z rychlé akce dokázali dorazit míček za Grufíka. Po inkasované brance se v zápalu boje vrhl do střely opavský Vladař, který zblokoval střelu, která mu však šlado oblasti obličeje a po zbytek třetiny již nehrál. Poté se však hra uklidnila a největší šancí zápasu mělo úderné Kladesnké duo Sýkora-Gengel, ale brankář Grufík udržel naděje Opavy.

Ve druhé části se Opavě podařilo rychle vstřelit druhou, kdy se vrátil na hřiště Vladař a krásně dokázal přechytračit Solara, který se pokusil míček vypíchnout. Poté se hra opět uklidnila a na hřišti šla vidět skvělá taktická bitva. Domácí se snažili rozjíždět akce, ale Opavané si zkušeně vše jejich loby pohlídali. Poté se do brejku dostal Palcer, který musel na dvakrát dorazit míček za Solarova záda, aby se mohlo skore zvýšit na 3:1. Po této brance si vzali domácí oddechový čas a změnili sestavu. Domácí sice chtěli do konce třetiny zvýšeným tlakem dostat Opavu do neklidu, ale ta pečlivě hrála svoji taktickou hru, která nesla ovoce.

Před poslední třetinou si Opavané uvědomovali, že loni tady taky dvakrát vedli o dvě branky a prohráli kvůli špatnému přístupu. Dneska tomu však už tak nebylo. Domác sice dokázali v 34. minutě snížit na 3:2 a navíc si vykoledovali i přesilovou hru, ale v ní nedokázali nic vymyslet a čas ubíhal. Domácí vložili do útoku vše a Opavě se tak musela otevírat vrátka v jejich obraně, čehož slezané často využívali. Nejdřív jeli Volný se Sukeníkem sami na brankáře, ale v poslední možné chvíli jim utekl míček. Poté se však do brejku dostal Zavřel a ukázal své skvělé technické ručičky. Po brance se však již dohrávalo, a tak mohla Opava po více než 10 letech dovézt vítězství z Kladna.

‚‚Dnešní zápas jsme odehráli perfektně. Dokázali jsme jen jednou faulovat a vyvarovat se právě jejich přesilovkám, které soupeř umí skvěle. Navíc se nám podařilo si uhlídat i jejich silové útočníky. Před kluky chci smeknout, protože jsme od 7 minuty hráli pouze na dvě formace, ale i tak jsme byli fyzicky vyrovnaným soupeřem. Konečně jsme prolomili tu smůlu, která nás tady potkávala a já doufám, že příští týden to zvládneme a v pondělí můžeme všichni jít na ten tradiční šmigrus.‘‘ Jonáš Grufík

Branky: Vladař (Přibyla, Zavřel), Vladař (Přibyla), Palcer (Sukeník), Zavřel

Sestava: Grufík, Blažek J.-Christ, Prokeš, Málik, Šindlář, Staníček J., Staníček V., Přibyla, Vladař, Zavřel, Sukeník, Palcer, Volný, Mareta, Blažek M., Konečný, Holuša.