Opava se konečně vytáhla a vydolovala z víkendu 6 bodů

SHC Opava – HBC Highlanders 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

Do prvního víkendového souboje o tři body nastupovala Opava motivovaná, jelikož jí šlo o důležitou
pozici v tabulce. To se potvrdilo hned v úvodních sekundách utkání, kdy oběhnutím branky protlačil
míček do sítě Vojtěch Palcer. Ten ale nezůstal pouze u jednoho gólu, jelikož se mu podařilo vzápětí
znovu a zvýšit tak skóre na 2:0. Prachatice ale neuvážily tak dlouhou cestu aby daly Opavě tři body
zadarmo, a podařilo se jim skóre vyrovnat a oba týmy odcházely do šaten s dvoubrankovým ziskem a
nerozhodným stavem 2:2.
Druhá třetina se velmi podobala té první. Pár minut po začátku vstřelil gól ve vlastním oslabení Lukáš
Přibyla. Prachatice začaly hrát defenzivně a neustále vyhazovaly míčky ven na zakázané uvolnění
nebo minimálně pryč z jejich obranného pásma. Tento styl hry ale netrval věčně. V osmé minutě
zazářily mladší generace Opavy, kdy Adam Holuša našel krásnou přihrávkou novopečeného Lukáše
Satka, který zametl míček pod pravou horní tyč a zvýšil tím tak stav na 4:2, na který už Prachatice
nedokázaly najít odpověď a Opava tak měla po druhé třetině dvougólový náskok.
Třetí třetina probíhala více v obranném pásmu domácích. Hosté se snažili za každou cenu snížit stav,
hráli více agresivně, což ale vedlo k jistým faulům. Této příležitosti využil Marek Šindlář, který zvýšil
v přesilovce stav na konečných 5:2 a Prachatice se už nezmohly ani na hru bez brankáře, a nechaly
tak tři body na Opavské půdě.

Sestava: Blažek, Schreier-Christ, Prokeš, Palcer T., Staníček J., Staníček V., Šindlář, Málik, Přibyla, Sukeník, Mareta, Blažek M., Palcer V., Volný, Zavřel, Holuša A., Holuša D., Satek, Konečný

Branky: 2xPalcer, Satek, Přibyla, Šindlář

SHC Opava – HBC Jestřábi Přelouč 3:2 (1:0, 1:2, 0:1)

Dlouhodobý rival z Přelouče přijel po prohře 6:2 se Svítkovem si zlepšit chuť. Ale Opavě se podařilo nedovolit soupeři odvézt si ani jeden bod. Úvod se Slezanům ale nepovedl. Již po prvním buly se hostující hráči tlačili do brány a brankář Blažek ukázal svou kvalitu. Soupeř do domácích tlačil, ale obrana domácíh držela až do 8. minuty. Kdy se prosadil z úhlu Horák. Poté se ovšem do útoku dostala Opava a brankář Smékal měl co dělat, ale do konce třetiny se nic nestalo.

Druhá část začala náporem Opavy, ale hosté se drželi zuby nehty a hrozili z protiútoků. V jednom z nich dokázali vsítit i druhou branku, když vymetli pravý roh Blažkovi branku. Domácích se však nevzdali a dali všechny své síly do útoku. A pramenili z toho šance, kterou využil při dorážce Volný. Poté se opět do šancí drali domácí, ale Smékal předváděl skvělý výkon. Avšak byl krátký na krásnou kombinaci Christ-Přibyla-Palcer, kdy poslední jmenovaný na potřetí dostal míček za záda Smékala.

Poslední část byla spíše v režii Slezanů, kteří měli šance již na začátku spoustu šanci. Poté navíc dostali výhodu početní převahy, kterou ovšem opět nevyužili. Hosté se však nevzdávali a hrozili z přečíslení. Blažka ale žádná z pokusů nepřekvapila. Po půli třetiny si však vzal slovo Zavřel, který krásnou individuální akcí vymetl levé víko Smékalovi branky. Hosté na konci utkání zkoušeli hru bez brankáře, ale ta jim ovšem nevyšla, a tak slavilo opavské SHC výhru 3:2

Branky: Vladař(Přibyla, Holuša), Palcer (Přibyla, Christ) Zavřel (Palcer, Málik)

Sestava: Blažek J., Grufík- Christ, Prokeš, Šíndlář, Málik, Palcer T., Staníček, Zavřel, Volný, Palcer V, Přibyla, Sukeník, Blažek M., Konečný, Satek, Holuša A., Holuša D.