Sobotní skvělý výkon na výhru nestačil, ale v neděli si slezané zvedli náladu nad Brnem

SHC Opava – SK Jihlava 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

K sobotnímu šlágru kola přijel do slezské metropole lídr soutěže z Jihlavy. Hosté mají letos skvělé výkony, správně doplnili kádr a hrají atraktivní hokejbal, což potvrdili i v Opavě. Úvod utkání však lépe vyšel domácím, kteří byli aktivnější a rychle si vykoledovali přesilovou hru, kterou rychle využili díky střele Palcera od modré čáry. Opavané dále tlačili a soupeř hrozil z rychlých protiútoků. V největší šanci hostů se objevil Střecha, který ale nastřelil pouze tyč.
Druhá část byla již více otevřena a šance střídala šanci. Mírně lepší byli hosté, kteří dokázali prosadit v před brankovém prostoru. Za necelou minutu šla Jihlava do vedení, když skvělou střelu dokázali dorazit za záda Grufíka. Poté se ozvali i domácí, ale Humlíček předváděl neuvěřitelný výkon a se všemi pokusy si poradil.
Poslední část byla ze strany Opavy nejlepší na podzim. Trenér Christ stáhl hru na dvě pětky, a díky tomu byli hráči v tempu a ždímali soupeře co to šlo. Hosté ale měli trumf v podobě Humlíčka, který byl neprůstřelný. Obrovskou šanci Palcera, který se vytočil na kruhu zneškodnil maskou. Navíc i v přesilových hrách měla Opava několik slibných šancí, ale vše buď zablokovala obrana nebo klidný Humlíček. Ke konci třetiny se do akce taky dostali hosté, kdy Dankův pokus vyrazil Grufík vyrážečkou. Domácí se snažili ale branka nepadla, a tak musela Opava překousnout hořkost porážky i po skvělém výkonu.

Branky: Palcer

V neděli 19. 11. se mužstvo SHC Opava utkalo na domácím území se soupeřem z Brna.

První třetina byla velmi vyrovnaná. Oba týmy do toho šli naplno už od začátku, prověřovali brankáře a zkoušeli kombinovat. Jedna z kombinací se vyvedla Maretovi, který žabkou zpoza branky našel Málika a ten skóroval. Před koncem třetiny přidal druhou branku Volný a po první třetině svítilo na tabuli 2:0 pro Opavu.

V druhé třetině šlo vidět, že si Brno neví rady. Každý míček, který získalo ve svém obranném pásmu ihned vyhazovalo, aktivně bránilo a do útoku si trouflo jen zřídka. Kapitán Brna měl svou slabší chvilku, když se snažil vypálit míček za branku podél mantinelu a kuriózně trefil svou vlastní branku a navýšil tím vedení Opavy na 3:0.

Do třetí třetiny nastupovali domácí v oslabení, které ubránili, ale bohužel hned potom se třetí lajna Opavy nedohodla, kdo má koho střídat, a vyběhli na hrací plochu v šesti. Trest si šel odpykat Tomáš Palcer. První a jedinou branku hosté proměnili nešťastnou tečí ze vzduchu za Grufíko vyzáda. To ale Opavu očividně nezastavilo, protože ve vlastním oslabení se podařilo uniknout Sukeníkovi, který vypálil z modré čáry a navýšil skóre na konečných 4:1. Opava si z dvou zápasového víkendu udržela doma 3 body.

Branky: Volný (Sukeník, Přibyla) Málik (Mareta), Sukeník

Sestava: Grufík, Blažek J.- Šindlář, Prokeš, Málik, Palcer T., Král, Vladař, Zavřel, Palcer V., Přibyla, Mareta, Volný, Blažek M., Holuša A., Holuša D., Satek