Špatná efektivita střel nese Opavě pouhé 3 body

SK Kelti 2009 – SHC Opava 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Slezané mělina řadě již 6 výjezd v řadě, tentokrát do  západních Čech. Před soubojem s Kelty byli mírně favorizováni právě hosté, ale těm se nepovedl vstup do zápasu, který zaspali a brankář Grufík musel rychle lovit míček z branky. Opava se však dostala rychle zpátky do hry, protože svou premiérovou branku sezóny vstřelil Volný. Poté měli opavané více ze hry a vytvořila si velké množství šancí, ale ani Vladař a ani Zavřel nebyli úspěšní.

Druhá část byla ovlivněna častým vylučováním. Domácí dostali ze začátku třetiny možnost dvojnásobné přesilové hry. V té sice nedokázali vstřelit branku, ale dokázali unavit hosty, kteří poté tropili velké chyby v rozehrávce. A toho využil skvěle Gotthard, který poslal v samostatném úniku brankáře Grufíka doslova na ‚‚párek‘‘. Opava i po brance byla mírně aktivnější, ale Kelti hrozili z rychlých přečíslení.

Do poslední části šli hosté s jasným úkolem maximálně zefektivnit střelbu, která je trápila. Hosté však naopak faulovali a domácí tak dostali možnost přesilové hry, kterou využili. A to byla voda na berounský mlýn. Slezané byli jako opaření a nemohli prostřelit brankáře Laška. To se až povedlo Palcer v 38. minutě zápasu. Od té doby se hrá odehrávala většinou jen před brankou domácích, ti však skvěle bránili a nepouštěli hosty do gólových příležitostí. A jak už to tak bývá podařilo se jim dát ve 44. minutě branku z předbrnakového prostoru na 4:2. Opava však zbraně nesložila, protože zápas ještě zdramatizoval Volný, který dorazil Málikovu střelu, ale to již bylo ze strany Opavy vše.

Branky: 2x Volný (Přibyla, Málik) Palcer

V neděli 5.11 se mužstvo SHC Opava utkalo se soupeřem z Plzeňských Litic. Doma se Opavě zápas

proti tomuto soupeři , který se nachází ve spodní části tabulky zdařil, ale tentokrát byla doma Plzeň a

měla k dispozici více hráčů, a Opavští hráči měli co dělat, aby si s nimi tentokrát poradili za úplně

jiných podmínek.

V první třetině se Opava vzpamatovávala ze zápasu předchozího dne, kdy prohrála v Berouně 4:3.

Musela hrát defensivně, útočila jenom zřídka, ale bohužel nic z toho nevzešlo. Naopak domácím

Liticím se podařilo vsítit jednu branku a domácí odcházeli do šaten s jednogólovým náskokem.

Hned v úvodu druhé třetiny domácí opět skórovali a zvedli tak svoje vedení na 2:0. Třetina byla plná

faulů ze strany Opavy, která strávila z patnácti minut hracího času celkově osm minut na trestné

lavici. Domácí těchto chyb ale nevyužili. Naopak hráčům z řad Opavy se podařilo hned skórovat. První

branku hostů vstřelil Vojtěch Palcer, a na to se podařilo skórovat Přibylovi útěkem přes polovinu

hřiště a zakončením pod pravou horní tyč ve vlastním oslabení. Po druhé třetině se karta obrátila a

byla to Opava, kdo odcházel do šaten s jednogólovým náskokem.

Třetí třetina hrála do karet hostům, kteří se poučili ze svých chyb a přestali faulovat. A to se jim

vyplatilo, protože bez plného počtu hráčů na hřišti by se nepodařilo skórovat opět Přibylovi. Svůj

premiérový gól a asistenci si za tento zápas zapsal i benjamínek Tomáš Palcer. Opava si po výsledku

4:2 odvážela po víkendovém výjezdu domů 3 body.

Branky: Palcer V (Vladař), 2x Přibyla (Vladař), Palcer T. (Přibyla)

Sestava: Grufík, Schreier- Málik, Šindlář, Prokeš, Palcer T., Staníček, Král, Satek, Holuša A., Holuša D., Mareta, Palcer V., Volný, Sukeník, Přibyla, Zavřel, Vladař.