Mladíci přetlačili jak silnou Přelouč, tak i talentovaný Svítkov

HC Jestřábi Přelouč – SHC Opava 2:3 ss (1:0, 1:1, 0:1, 0:1)

Ikdyž předpověď počasí předvídala jeden z nejhorších víkendů roku, tak jsme se vydali na výjezd do východních Čech, kde nás v sobotu čekal stará známá Přelouč. Soupeř, který sází na tvrdost a týmovost, protože Jestřábi nelítají do jiných hnízd (respektive se vracejí). Hned v úvodu utkání se dostali do šance domácí, kteří využili svou šanci, když si Málik zklepl střelu domácího útočníka. Hosté dělali domácím problém hlavně při přechodu středního pásma, kde opavané sbírali spoustu míčků, ale žádný z jejich pokusů neměl gólové parametry.
Druhá část začal rychlou branku Vladař z 8 vteřiny, který tak KONEČNĚ prolomil střeleckou bezmoc. Od této branky měli hráči Christova výběru aktivnější a brankář Smékal se musel činit. Domácí ale dokázali i tentokrát jít do vedení, když se prosadili v předbrankovém prostoru.
V poslední části byli domácí lepší a chtěli navýšit své skóre, ale opavská obrana se činila. Často se snažil ohrozit Grufíka střelec Moravec, ale neúspěšně. Když už to vypadalo, že si Přelouč odnese tři body, tak se do míčku opřel Málik, který za pomoci domácího beka dostal míček do branky. Po této brance se snažili oba týmy neudělat chybu, a tak přišly na řadu nájezdy.
Hned první nájezd jel Šindlář, který měl ve svých 29 premiéru v nájezdové loterii a svou možnost využil, protože zacílil mezi betony Smékala. Poté sena scéně objevili tři střelci z řad Jestřábů, ale ti nedokázali Grufíka překonat.

HC Jestřábi Přelouč – SHC Opava 2:3 ss (1:0, 1:1, 0:1, 0:1)

Střely: 21:21
Branky: Málik, Vladař(Zavřel)

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – SHC Opava 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Zápas proti Svítkovu byl velice ovlivněn počasí, které si dělalo na hřišti s hráči občas co chtělo. Nicméně podmínky byli pro obě družstva stejné, a tak rozhodčí rozhodli, že se zápas bude hrát. A již z úvodu se Opavě dařilo, protože ve 40. vteřině šla do vedení zásluhou Zavřela. Minutu na to hráli hosté přesilovku a tu dokázal využít mladíček Prokeš. Hráči Svítkova byli zmraženi a proto sáhli po výměně brankáře, a to přineslo své ovoce. Svítkov od té doby měl více ze hry, ale Grufík byl proti. Zuby si na něm vylámali Večerník i Bureš.
V prostřední části byli svítkovští hráči opět lepší a snažili se ze všech možností ohrozit branku hostů. Ti se však drželi a občas ohrozili brankáře Černického. Poté však přišla obrovská chyba třetí lajny, kdy se domácí hráč objevil před odkrytou brankou a nekompromisně zavěsil. Poté se hra vyrovnala a přitvrdila, ale nic závažného nemuseli oba brankáři řešit.
Ve třetí části se ovšem hra poté vyrovnala, protože ze začátku třetiny hrála Opava přesilovou hru, kterou sice nevyužili, ale i tak dokázali unavit soupeře. Hosté si tvořili akci za akci ale branka ne a ne přijít. Po otočení stran se však prosadili domácí, když se strefil pod lapačku Grufíka Černický. Vypadalo to na úplně stejně režírovaný zápas jako včera, ale to by na zápase musel být nepřitomný Vladař, který 3 minuty před koncem dokázal vsítit vítěznou branku, když dorazil Palcerovo vytočení. Domácí ještě zkoušeli power-play, ale neúspěšně.

‚‚Náročný víkend pro náš mladý tým. Přelouč hrála důrazně a zaslouženě vedla, ale my jsme konečně zvládli otočit vývoj zápasu a vyhrát na nájezdy, což je skvělá zkušenost. Svítkov byl lepší, měl spoustu golových šancí, ale my jsme to prostě zavřeli a v závěru jsme měli štěstí při zakončení Vladaře. Chci pochválit celý tým, který odehrál oba zápasy až na pár chybek dobře a zvláště chci pochválit naše oslabení, které bylo fantastické.‘‘ Jonáš Grufík

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – SHC Opava 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Střely: 37:23
Branky: Zavřel (Palcer, Vladař), Prokeš, Vladař (Palcer)

Napsat komentář