Nadějný výkon na body nestačil

HBC Highlanders Prachatice – SHC Opava 1:0 (0:0, 0:0,1:0)

Do vzdálených Prachatic vycestovala družina trenéra Christa ve velmi krizové situaci. Kvůli dalšímu zranění tentokrát do zápasu nenaskočil ani Vladař, takže se realizační tým rozhodl vsadit na dravé mládí. Nový kapitán Šindlář měl být vhodnou alternativou za zraněného Christa, ale i tak bylo na Opavě vidět, že do zápasu jde s respektem. Ale úvod se Slezanům podařil skvěle, kdy hned první střídaní byla v režii hostů. Domácí se však oklepali a navíc dostali šanci při vyloučení Prokeše, ale Grufík všechny jejich pokusy pochytal.

Druhá třetina byla ovlivněna dlouhým vyloučením Opavy, a tak domácí tlačili na branku hostů, ale branka ne a ne přijít. Opava se také ale nenechala zastrašit a párkrát zahrozila. V největší příležitosti se objevil Satek, který běžel na Čapka sám, ale neuspěl. Na konci třetiny se oba soupeři snažili horkotěžko jít do vedení, ale defenzívy obou týmů zářili.

V poslední části Opavě došly síly a Prachatice byli opět aktivnější. Hlavně obránce Markytán se snažil překonat Grufíka, ale žádný z jeho pokusů neměla golové ambice. Před půlkou třetiny se v obrovské šanci objevilo duo Málik s Palcerem, ale rozhodčí akci ukončil hvizdem. Hra se ke konci třetiny vyrovnávala a už to vypadalo, že diváci uvidí nájezdy. Opak však byl pravdou. V 42. minutě se domácí dostali se štěstím do přečíslení 3 na 1 a to sehráli bravůrně a byla z toho vítězná branka. Opavě nepomohla ani powerplay, a tak body zůstaly na jihu Čech.

‚‚Do Prachatic jsme odjížděli ve velmi omlazené sestavě, takže jsme čekali, že nás soupeř zaskočí. Opak však byl pravdou a my hráli velice vyrovnaně. Kluci z Prachatic však měli více zkušeností a byli silovější než my a to nakonec rozhodlo. Musíme se z toho poučit a už začít konečně vyhrávat.‘‘ Jonáš Grufík

HBC Highlanders Prachatice – SHC Opava 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Střely: 26: 16

Sestava: Grufík, Blažek Jonáš- Šindlář, Málik, Prokeš, Staníček Jan, Staníček Václav, Palcer Tomáš, Palcer Vojtěch, Zavřel,  Volný, Hlaváček, Sukeník, Satek, Holuša Adam, Holuša Dominik,Mareta, Blažek Matěj

Napsat komentář