Mládí vpřed !!! Blažek střídá Grufíka a má první nulu

HBC Tygři Mladá Boleslav – SHC Opava 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Opava odjížděla do středočeské metropole v omlazené sestavě, neboť většina hráčů základní sestavy si plnila rodinné či pracovní potřeby. A pro mladé hráče byl tento zápas křest ohněm. Nutno dodat, že se úvod do utkání Opavě povedl, když ve 4. minutě využila, celkem nečekaně, početní výhodu. Soupeř se však dokázal prosadit zanedlouho a stav byl vyrovnaný 1:1. Velkou smůlu si vybrali opavští, když dotlačili tygři míček za záda Grufíka.

Druhá část byla spíše o dobývání území. Jednou byla aktivnější Opava, podruhé Boleslav. Skore se ovšem zvýšilo jen v kolonce domácích, když si dalekonosnou ránu srazil nešťastně do branky Staníček.

Třetí třetina nabídla skvělý hokejbal ze strany opavanů. Hned v úvodu se prosadil Palcer, který obkroužil brankoviště. Poté měla Opava obrovskou šanci, ale Sukeník střílel pouze a jen do tyče. Boleslav se však taky snažila a odměnou jí byla branka v přesilové hře, kdy tygři využili dravost v předbrankovém prostoru. Na výsledku zápasu nezměnilo nic ani fakt, že se opavskému Šindlářovi povedlo v powerplay dotlačit míček za Truczynova záda.

Branky: Zavřel, Palcer, Šindlář

HBC Nové Strašecí – SHC Opava 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)

Po zápase v Mladé Boleslavi se opavská družina přesunula do Nového Strašecí, kde se očekávala fyzicky náročné utkání. Hosté si před zápasem řekli pár taktických pokynů, které se jim podařilo dodržovat a i díky ním se rychle ujali vedení, kde se prosadil při krásné akci Sukeník. Druhou rychlou branku přidal Málik, když dorazil Vladařovu střelu.

V druhé části pokračovala velmi aktivní hra hostů. Hosté tlačili na branku domácích a ti si nevěděli rady. Třetí branku přidal po krásné souhře Palcer. Opava navíc dostala možnost přesilových her a z nich dokázala vytěžit i 4tou branku. Hosté po této brance nevěřili svým očím a snažili se vlít hráčům do žil novou krev. To se jim došla povedlo, protože se hra do konce třetiny vyrovnala.

Třetí část byla ze strany Opavy však nejlepší. Na hráčích byla poprvé v sezóně vidět lehkost a hra je nesměrně bavila. Nejkrásnější akci však předvedla dvojka Palcer- Vladař, která se dokázala třikrát protočit v rohu a potom krásně prostřelit domácího brankáře. Hra plynula dále a Opava se znovu prosadila, když se dělovkou ukázal mladý Prokeš. Poslední tečku za utkáním byla branka Palcera z poslední vteřiny zápasu.

‚‚Sobotní utkání se nám opravdu nepovedlo. Nebojovali jsme, koukali se na soupeře a neuměli jsme si přihrát. Mladá Boleslav měla někdy i štěstí, ale dokázali dát o branku ví než my. Po zápase jsme si řekli, že takhle už hrát nemůžeme. Vysvětlili jsme si pár věcí a ty se nám podařili praktikovat v zápase s Novým Strašecím. Kluci hráli skvěle. Dokázali jsme napadat soupeře a díky tomu jsme si tvořili i brankové možnosti. Navíc skvělý zápas prožil i Jonáš Blažek, který předvedl minimálně 3 skvělé zákroky, které měly gólové parametry. Jediná škoda je, že se ještě nedokážeme prosadit v situacích 1 na 1, ale na tom zapracujeme na tréninku.‘‘ Jonáš Grufík

Branky: 3x Palcer, 2x Málik, Prokeš, Sukeník

Sestava: Grufík (Mladá Boleslav), Blažek Jonáš(Nové Strašecí)- Šindlář, Málik, Smuda, Staníček Jan, Prokeš, Král, Palcer Tomáš, Staníček Václav, Vladař, Zavřel, Palcer Vojtěch, Sukeník, Satek, Mareta, Volný, Holuša Dominik, Holuša Adam, Blažek Matěj, Konečný

Napsat komentář