Opava dokázala složit reparát z Poličky a vydolovala 6 bodů

V sobotu se mužstvo SHC Opava utkalo se soupeřem z daleké Třemošné.

Hosté kvůli nemoci řádící v týmu přijeli ve značně oslabené sestavě, a to 8 hráčů + brankář.

V první třetině se hosté zaměřili z velké části pouze na obranu. Jakmile se dostali k míčku, hned se jej snažili dostat mimo své obranné pásmo. Domácí měli s tímto stylem hry problém, snažili se skórovat přes clonu bránících hráčů, a když se jim to povedlo, hosty podržel statisticky nejlepší brankář ligy. Padlo mnoho střel a došlo i na pár vyloučení, ale nic z toho nevzešlo. Stav po první třetině 0:0.

Druhá třetina byla značně na straně Opavy. Krátce po začátku skóroval Lukáš Přibyla, ale hned 10 vteřin po něm hosté srovnali skóre během své přesilové hry. To si domácí nenechali líbit, a zanedlouho skóroval znovu Přibyla a poslal domácí opět do vedení. Poté se prosadili domácí z přesilové hry, kdy krásnou přihrávku od Marka zužitkoval Palcer. Opava byla téměř celou třetinu v útočném pásmu, hosté sázeli na schopnosti svého brankáře. Ale to nemohli věčně, protože další gól přidal z modré čáry Adam Prokeš po přihrávce Přibyly. Chvíli před koncem třetiny dostali domácí přesilovku, kterou se podařilo proměnit Palcerovi. Stav po druhé třetině 4:1.

Ve třetí třetině šlo vidět, že hosté už dohrávali zápas jen z povinnosti. Přišly další fauly jak ze strany Opavy, tak ze strany Třemošné. Jednu přesilovku využil opět Přibyla střelou z úhlu, kterou brankář nečekal a zařídil si tak Hattrick. Poté si zahráli přesilovou hru i hosté, kterou dokázali dalekonosnou střelou snížit na rozdíl tří branek. Poté se však  Zbytek zápasu se odehrával ze značné části v útočném pásmu domácích, přišlo mnoho dalších střel, ale hostující brankář již nedovolil Opavě zvednout gólový náskok. Stav na konci utkání 5:2._DSC0122

SHC Opava – TJ Snack Dobřany 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Oproti včerejšímu zápasu, kde jsme byli uspáni soupeřovou hrou, se dnešní výkon dá hodnotit pozitivně. Již od úvodních minut se ukázalo, že ani jeden soupeř nebude hrát ‚‚zaďoura‘‘ a hra se tak přelívala ze strany na stranu. Aktivnější byli přesto domácí, kteří si v 7 minutě vysloužili trestné střílení. To prováděl Vojta Palcer, který se rozjel proti obrovitému Markovi, který zkusil opavského shootera překvapit rychlým ‚‚štírem‘‘, Palcer se však nenechal zmást a krásně obhodil Marka a střílel do odkryté klece.

Druhá část byla v režii hostů, kteří začali vysoce napadat a měli technické a rychlé přesuny do pása, což Opavě dělalo problémy. Hosté toho využili, když se před Grufíkem objevil Kovařík a vyrovnal střelou nad vyrážečku. Hosté měli v tomto okamžiku navrh, ale Opava naštěstí udržela pevné nervy a ze situace se dostala. Za zmínku stojí několik pokusů domácích, které však mladý Hájek v brance šneků vychytal.

Nástup do části poslední byl z říše snů. Opava nyní začala soupeře šťavit a výsledky se hned dostavily. Prvním byla branka víkendového střelce Přibyly, který krásnou dlouhou kličkou nedal Hájkovi šanci. A zanedlouho se prosadila i třetí lajna, která skvělým napadáním vytvořila golovou příležitost pro matadora Maretu (M.M. pozn. red.), který ji dokázal využít. Šneci však zbraně nesložili a dostali obrovskou možnost se do zápasu vrátit, kdy se stala na hřišti menší ‚‚kuriozitka‘‘. A to když ve stejném čase byli vyloučeni oba bratři Staníčkové a hosté měli možnost dvojnásobné přesilovky. Tu však hosté po často překombinovaných akcích nezvládli a Opava zůstala ve vedení. V posledních minutách to ještě družina trenéra Šlehofera zkusila ještě bez brankáře, ale domácí defenzíva slavila úspěch.

‚‚Dneska jsme hráli skvělý zápas se skvělým soupeřem. Dobřany hráli krásný rychlý technický hokejbal a my jsme s ním měli opravdové problémy. Kluci však dokázali skvěle napadat a vytvářeli si spoustu šancí, což v minulých zápasech nebylo. Dneska to bylo o pár chybách a ty jsme naštěstí neudělali.‘‘ Jonáš Grufík