Opava na mistra nestačila

Tento víkend vyjížděla družina trenéra Christa na zápas k úřadujícímu mistrovi ligy. Počasí však hokejbalu moc nepřálo. Již od úvodního buly ukazovala Polička lepší připravenost a tlačila na opavskou bránu. Ta se držela zuby nehty, ale v první polovině třetiny to byli hráči Poličky, kteří měli míček na svých hokejkách. K první brance přispěla i schoda náhod, kdy míček útočníkovi prvně sklouzl a napodruhé se odrazil od opavského brankáře a skončil v bráně.

Druhá třetina přinesla hlavně déšť, který způsobil, že hráči Opavy se proměnili v jamajské jezdce, kteří byli poprvé na zimním stadioně, přesně jako z kultovního filmu. Polička díky skvělému pohybu si tvořila šanci za šancí a na skóre to bylo znát. Nejprve proměnil svoji vypracovanou akci Štefka a na tři nula Polička zvyšovala po krásné kombinaci v předbrankovém prostoru.

Poslední třetina byla spíše dohrávající, kdy ani jeden z týmů se nehnal do soubojů, protože mokrý plast to nedovolil. Polička přidala ještě jednu branku, když se v chumlu hokejek nejlépe zorientoval Hejtmánek a prostřelil Grufíka. Opavští hráči se už ne nic nevzmohli, a tak siodvážejí prohru 4:0.

‚‚Bylo to utkání blbec. Namotivovaná Polička na nás vlétla a my jsme byli všude o metr později. Na mokrém palstu jsme nemohli ani pořádně zabrat, takže jsme nezaložili snad žádný útok. Hrůza, děs. Musíme se z toho poučit, takhle se jen těžko budeme rovnat špičce první ligy.‘‘ Jonáš Grufík

SK Kometa Polička – SHC Opava 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Střely: 40:26
Vyloučení: 7:6

SHC Opava: Grufík-Christ, Prokeš, Šindlář, Málik, Satke, Mareta, Staníček, Holuša Adam, Holuša Dominik, Vladař, Volný, Sukeník, Hlaváček, Palcer, Zavřel, Blažek, Král, Konečný,