Úvodní zápas Opava sice vyhrála, ale s předvedenou hrou být spokojena nemohla.

Tým SHC Opava má za sebou první zápas sezony, který odehrál proti soupeři z Pardubického Svítkova. Zápas zvládli lépe Opavané, ale výhra pro ně rozhodně nebyla zadarmo.

Proky

V první třetině se hra přelévala ze strany na stranu, oba týmy měly hodně energie, dávaly do toho všechno a snažili se získat vedení. Přišlo pár prvních vyloučení ze strany Opavy. Obránci měli co dělat, aby míček udrželi mimo své obranné pásmo. Probíhaly rychlé střídání, aby mohli opět naskakovat do obrany s čerstvými silami.Jakmile nastal konec oslabení, na tabuli stále svítily dvě nuly. Z obou stran přišlo mnoho ran na brankáře, oba byli úspěšní. Stav po první třetině, 0:0.

V druhé třetině začali hosté na domácí klást tlak, hrálo se více v obranném pásmu Opavy, přišly další vyloučení jak ze stran Opavy, tak ze stran Svítkova. Žádné z nich ale nebyly využity. Zhruba v polovině třetiny získali hosté založením akce přečíslení dva na jednoho a podařilo se jim po pár přihrávkách poslat míček do odkryté brány Opavy. Zbytek třetiny probíhal agresivně ze strany hostů, jelikož je jejich gól povzbudil. Opavští se ale stačili ubránit a odcházeli do šatny s jednogólovým odstupem. Stav po druhé třetině, 0:1.

Ve třetí třetině nastoupily obě mužstva motivované. Jedno si chtělo udržet gólový náskok, druhé zase chtělo onu ztrátu dohnat. Chvíli po začátku třetiny se chopil příležitosti Opavský útočník Oldřich Sukeník, který sprintoval podél mantinelu přes celé střední pásmo a poslal míček do branky hostů. Po gólu Opavy se hrálo se opět více v jejich obranném pásmu, přišlo pár vyhrocených situací, kdy Opavu zachránilo zvonění tyčí. Stejně tomu tak bylo i na straně Svítkova, kdy domácí měli před sebou odkrytou bránu, ale zbloudilé hole v chumlu hráčů odrazily míček mimo hrací plochu. Přišla přesilová hra pro Opavu. Jeden chybějící hráč na hřišti dělal Svítkovu značné potíže s rozestavěním obránců. Toho si Opavští všimli, a krásnou kombinací využili svou přesilovou hru střelou z hokejky Vojty Palcera mezi nohy hostujícího brankáře. Svítkov se nejspíš necítil na hru v šesti a raději nechali svého golmana v bráně, ale již se jim nepodařilo stav hry otočit.

“ K prvnímu zápasu nové sezóny k nám přicestoval tým ze Svítkova. Na nás šlo vidět, že ještě nejsme zdaleka tam, kde bychom chtěli herně být a na hřišti bylo vidět hromada nepřesností. Mohli jsme zápas ovládnout už v první třetině, ale nedokázali jsme prostřelit skvělého Černického nebo jsme prostě byli moc lehkovážní při koncovce. Zápas nám alespoň otevřel oči, kde nás tlačí bota a budeme se na naše nedostatky více soustředit.“ Jonáš Grufík

SHC Opava – HBS JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: Sukeník, Palcer (Málik, Volný)
Střely: 32:20

SHC Opava: Grufík, Schreier- Christ, Prokeš, Málik, Šindlár, Mareta, Palcer Tomáš, Přibyla, Vladař, Hlaváček, Volný, Palcer Vojtěch, Satek, Holuša Adam, Blažek, Král, Sukeník, Konečný, Holuša Dominik,