Opava nestačila na nováčka a v sezóně obsadila 3. místo

SK Jungle Fever Kladno – SHC Opava 4:3 pp (0:1, 1:2, 2:0, 1:0)

O uplynulém víkendu se s 1.ligou rozloučili hráči SHC Opava. V semifinálové dvojici jim byl protivníkem nováček soutěže Jungle Fever Kladno,který však oproti podzimu doplnil kádr hned o několik zkušených borců. Po utkáních sehraných v Opavě se série za vyrovnaného stavu přesunula na Kladno. Tamní zápasy měly bohužel stejný průběh. Hráči JungleFever vždy v úvodních minutách vyvíjeli velkou aktivitu, díky které byli v sobotním utkání odměněni rychlým vedením. Opava se však nedala a postupně se vypracovala k vedení 3:2 a při hře 5 na 5 diktovala tempo hry a zejména 1. útok Slezanů si dokázal vytvořit velké množství téměř 100% šancí, bohužel ale nedokázal žádnou přetavit v branku. V závěrečné třetině využili nabídnutou přesilovou hru hráči domácího Kladna a při skóre 3:3 se schylovalo k prodloužení. 3 minuty před koncem základní části došlo k nevybíravému zákroku, který odnesl Tomáš Marek otřesem mozku a jízdou v sanitce. Když se po téměř 40 minutách utkání dohrávalo, zjevili se ještě v šanci Palcer s Porubčanským, ale ani oni prodloužení neodvrátili. V prodloužení se čekalo na chybu jen krátce. Nejprve se Vladař řítil sám na domácího brankáře, ale bohužel únik neproměnil. Hned v dalším střídání se podařilo Kladnu Opavu zatlačit až jednu ze střel pohotově dorazil útočník Junglu a získal tak pro svůj tým matchball pro nedělní den.

SK Jungle Fever Kladno – SHC Opava 5:4 pp (0:1, 1:2, 3:1, 1:0)

Další utkání se neslo opět v duchu rychlého začátku Kladna a zkušeného výkonu Opavy. Hráči SHC zkušeně čekali na chyby domácích, které přicházely a byly trestány. Opava se dostala postupně až do vedení 3:1 a dokázala kontrolovat hru. Domácí Kladno však dokázalo náskok stáhnout v přesilových hrách a po divoké 3. třetině svítilo na tabuli skóre 4:4. V prodloužení se mužstva snažila rozhodnout a i tento faktor celou sérii rozhodl. Šindlář vybojoval na soupeřově modré míček a nabídl jej Patriku Málikovi, který ovšem promáchl a z následné situace se na dva bránící hráče Opavy řítili 3 útočníci Kladna. Po střele ze křídla míček pohotově dorazil centr Junglu a ti tak mohli začít slavit postup do finále.

Opava tedy letos vyhrála základní část a celkově obsadila 3. místo.