SHC Opava – SK Jungle Fever Kladno 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Branky: Přibyla, 2x Málik Patrik, Málik Pavel, Capinský,
Střely: 36:34
Vyloučení: 6:6

Tento víkend se bylo opravdu na co dívat. Do semifinále postoupilo překvapení letošní sezony Kladno, které na jaře hraje ve velké pohodě. Hosti přijeli do slezské metropole ve velkém počtu a díky tomu se hrál skvělý hokejbal. Domácí však měli ze hry více, skvěle napadali a vytvořili si několik slibných šancí. První branka přišla při dalším skvělém napadání, kdy se prosadil z první Přibyla. Opava však pokračovala. Druhou branku vstřelil po skvělém souboji Patrik Málik.

Druhá třetina pokračovala náporem Opavy, která během 50 vteřin šla do vedení 4:0, kdy prvně využila přesilovku a poté se trefil skvělý Capinský. Hosté vyměnili brankáře a na jejich hře to šlo vidět. Začali více běhat a Opava si chtěla zápas už jen kontrolovat. Toho však Kladno využilo a snížilo na konci druhé třetiny na 4:1.

Třetí část byla už rozkouskovaná. Prvně hosté snížili při další teči v přesilové hře, ale další branku přidal dalekonosnou střelou Málik. Hosté potom začali více hrát důrazně a rozhodčí trestali. Po výměně stran se prosadili hosté a snížili na 5:3, ale z jejich strany to už bylo vše.

SHC Opava – SK JungleFever Kladno 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branka: Porubčanský
Střely: 26:29
Vyloučení: 4:8

Nedělní zápas byl ze strany Opavy horší, protože trenér Christ musel postrádat v první lajně svého syna a na hřišti to bylo znát. Hosté byli hladovější a rychlejší a dobře napadali. Domácí měli málo čau na rozehrávku a z toho pramenily chyby. Branku jsme však v první třetině neviděli.

Druhá část už byla střelecky výraznější. Hosté sice ze začátku třetiny nevyužili přesilovou hru, ale díky hrubce Opavy v rozehrávce šli do vedení. Opava však rychle srovnala v přesilové hře. Potom měli více ze hry domácí, ale jejich střelba nebyla nijak nebezpečná. Ani přesilové hry Opavě nepomohli a tak se šlo do šaten za stavu 1:1.

Poslední část byla vyrovnaná na obě strany. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a brankáři byli pozorní. Opava zatlačila v půlce zápasu Kladno a vysloužila si přesilovou hru. Tu však paradoxně využili hosté a šli do vedení. Poté se Opava snažila dostávat do talku, ale obrana hostů byla velmi pozorná a konec utkání si zkušeně pohlídala.

‚‚Sobotní zápas byl skvělý a navázali jsme na výkon ze série s Teplicemi. Škoda jen, že jsme přestali za stavu 4:0 hrát a mysleli jsme si, že je to již vyhrané. Byly to sice nervy, ale nakonec jsme to uhráli. V neděli to bylo horší. Soupeř prostě víc chtěl a byl důraznější a zaslouženě vyhrál. My přes týden potrénujeme a pojedeme do Kladna s touhou vyhrát oba zápasy.‘‘- Jonáš Grufík

SHC Opava: Grufík, Schreier- Christ, Marek, Šindlář, Málik Pavel, Staníček, Capinský,Málik Patrik, Sukeník, Volný, Zavřel, Holuša, Mareta, Blažek, Prokeš, Smuda