SHC Opava – HBC RONDO Teplice 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Střely:34:23
Vyloučení 8:7
Branky: 2x Přibyla, Kříž, 2x Porubčanský, Christ

První odveta čtvrtfinále se odehrála v sobotu a slezané se na ni poctivě připravovali. Již od úvodu šlo vidět, že každý z týmů chce rozhodnout. První branka Opavy přišla v čase 0:23. Soupeř však okamžitě z protiútoku vyrovnal, což bylo pro Opavu těžký úder. Domácí byli chvilku pod dekou a hosté měli víc šancí. Poté ale Opava přišla se skvělým forchechingem a těžila z toho zasloužené ovoce. Málik přihrál na volného Přibylu, který příklepem překvapil Vaníčka.

Druhou část hodně ovlivnila nepozornost opavského brankáře Grufíka. Hosté totiž hrozili převážně jen z rychlých brejků nebo z přesilových her. V druhé části jich navíc měli dostatek na to, aby nějakou z nich proměnili. A to se i stalo. Prokš střelou od modré čáry nachytal Grufíka na hruškách. Za 4 minuty bylo v Opavě ticho, protože se Plachý prosadil. Tehdy šlo na domácích hráčích vidět jejich obrovská bezmoc. Naštěstí se zrodilo do konce třetiny vyrovnání, kdy nejmenší hráč na hřišti Porubčanský, se dokázal individuálně uvolnit a zavěsit do Vaníčkovy brány.

Do poslední části šli domácí s tím, že nemají, co ztratit a to se taky projevilo na skore. Nejdřív e při signalizované výhodě prosadil Přibyla. Poté se však přišel zkrat obránce Marka, který napadl ramenem hráče soupeře a vyfasoval trest 5+TH. Hosté měli možnost dvojnásobné početní výhody, ale ani s tou si neporadili. Poté přišlo trestání z hole Opavy, kdy se domácí hráči dvakrát po sobě prosadili. Hosté, kteří dohrávali na 9 hráčů ubývaly síly a bylo jasné, že o postup si to tyto dva manšafty rozdají v neděli.

1. Zápas

SHC Opava – HBC RONDO Teplice 4:3 (2:3, 2:0, 0:0)

Střely: 37:23
Vyloučení: 7:8
Branky: Marek, 2x Přibyla, Zavřel

Hostům se povedl vstup do utkání z říše snů. V 15. vteřině se prosadil agilní Bím bombou do šibenice. O dvě minuty později zahrávali hosté přesilovky a Plachý se prosadil do šibenice taktéž. Opava v té chvíli byla na kolenou. Z těch ji však dostali využité přesilovky, kdy se po krásné dorážce prosadil prvně Zavřel a poté Přibyla. Hosté však na konci třetiny zahrávali další přesilovku a Bím překvapil všechny diváky, když vystřelil od červené čáry a míček zaplachtil až za Grufíka.

Druhá třetina byla z pohledu diváka nejatraktivnější. Opava z úvodu zahrávala přesilovou hru, která se jim po krásné kombinaci Christa s Markem povedla proměnit. Poté Opava dále tlačila a hosté nevěděli kde jim hlava stojí. Vítěznou branku dal Přibyla, který vyprášil všechny pavučiny v teplické brance. Opava po zbytek třetiny stále tlačila ale branka ne a ne přijít.

Poslední třetina této série byla vyrovnaná. Plná soubojů o každý centimetr hřiště. Prvně hosté zahrávali přesilovku, která se jim však nevyvedla. Poté se Opava dostala do tlaku, ale branka jim ne a ne padnout. V půlce třetiny hráli hosté přesilovku 5 na 3 ale i s ní se opavská obrana poradila. Po změně stran přišlo uklidnění, kdy měla Opava míček na své holi a držela si Teplice od těla. Munutupřed koncem ovšem byl vyloučený Přibyla a RONDO mělo příležitost zápas srovnat. Lítala střela za střelou, ale obránci skákali do střel a ke Grufíkovi se dostalo jen minimum pokusů. A tak mohla Opava slavit vítězství a postup do Semifinále 1. NHBL.

‚‚ Série se mi hodnotí těžko. Zvláště potom jaký jsem podal výkon. Kluci hráli perfektně. Bojovli skákali do střel a začali jsme přidávat i branky, což je super. V prvním utkáním jsme byli jasně lepší a nebýt mých hloupých chyb mohli jsme mít již ve druhé třetině jasno. V neděli to bylo vyrovnanější. Teplice hrozili z protiútoků a byli silní u mantinelů. Naštěstí nám to ale napadalo. Musím však soupeře pochválit. Hrál skvěle a byl nám vyrovnaným soupeřem i v devíti lidech. Kéž bychom si do semifinále přinesli jejich střeleckou formu,‘‘ popisuje zápasy Jonáš Grufík.

Sestava: Grufík, Schreier- Christ, Marek, Málik Pavel, Šindlář, Capinský, Staníček, Kříž, Přibyla, Porubčanský, Volný, Málik Patrik, Zavřel, Holuša, Sukeník, Mareta, Blažek, Smuda, Prokeš