RONDO přetlačilo Opavu a má 1. výhru

HBC Rondo Teplice – SHC Opava 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

První kolo playoff přisoudilo Opavě soupeře z dalekých Teplic, což pro Opavu znamenalo náročnou cestu. Již od úvodního buly hráli Teplice fyzicky náročný hokejbal plný kontaktů. Opava však se dostávala do šancí, díky dobrému forčekingu. Ale Vaníček všechny pokusy Opavy vychytal. Opava měla v první třetině opticky navrch, a to se projevilo i na skóre, když se po krásné přihrávce Vladaře prosadil Přibyla.

Druhá část začínala vyloučením Christa, díky čemuž se dostali Teplice více do hry. Jejich aktivní hra byla podpořena o vyloučení hostů, která byla někdy velice zbytečná. Domácí srovnali skore, když sražená střela přeskočila hokejku Grufíkovi a domácí hráč z úhlu strefil prázdnou branku. Poté ze hry měli opět více domácí, kteří hráli někdy až příliš tvrdě, což pocitil nejeden opavský hráč. Z utkání musel odstoupit Vladař.

Třetí část byla asi nejvyrovnanější, každý tým nechtěl inkasovat. Opava vsázela na rychlé protiútoky, za to RONDO střílelo z každé pozice. Ve velkých příležitostech se objevil Přibyla, ale nedokázal ani jednou prostřelit Vaníčka. Na konci třetiny se hra přelívala ze strany na stranu a Opava měla jednu obrovskou šanci na vstřelení golu, ale Porubčanskému míček poskočil a přeletěl síť. A potvrdilo se Nedáš-Dostaneš. Minutu před koncem se domácí dostali díky velkému tlaku k odraženému míčku a Prokš prostřelil Grufíka a RONDO mohlo slavit.

‚‚Náročný zápas plný soubojů. Bohužel odcházíme ze hřiště jako poraženi, ale příští týden bude odveta. Škoda našich nevyužitých šancí, protože jich bylo mnoho. Musíme se z toho ponaučit, vyléčit zranění a v sobotu s chutí do toho, protože věřím, že to dokážeme otočit v náš prospěch.‘‘- Jonáš Grufík

HBC Rondo Teplice – SHC Opava 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: Přibyla (Vladař)
Střely: 23:22
Vyloučení: 3:4

Sestava: Grufík- Christ, Marek, Šindlář, Málik Pavel, Staníček, Capinský, Vladař, Přibyla, Porubčanský, Volný, Zavřel, Málik Patrik, Sukeník, Holuša, Blažek, Mareta, Prokeš

Napsat komentář