Dorost porazil nevyzpytatelný Kyjov i houževnaté Malenovice a slaví 6 bodů

SHC Opava – HBK Kyjov 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Slezany čekal zápas s nevyzpytatelným Kyjovem, kterému chyběli jejich dva nejlepší hráči, kteří si plní své povinnosti v pardubickém Autosklu. První třetina byla ze strany domácích skvělá. Opava tlačila na jihomoravany a dokázali si vypracovat několik vyložených šancí. Dvě z nich dokázali i využít, když se poprvé prosadilo sokolské duo Dostál-Kubínová. Další branku přidala Stoklasová. V druhé části se prosadila ihned po začátku Kubínová a Opava již vedla 3:0. Kyjov dokázal zápas zdramatizovat, když se ke konci druhé části prosadil Studénka. V poslední třetině se však už hra jen dohrávala. Mišurec dokázala navýšit skore na konečných 4:1 a Opava slavila vítězství.

‚‚ S Kyjovem se nám podařila první třetina, která skončila 2:0. Druhá část už byla vyrovnanější v ní se dokázal prosadit i Kyjov, ale víc ze hry jsme měli my. Třetí třetina už byla jen taková klidná, kde jsme dali poslední gol na 4:1 a bylo hotovo. Kyjov se sice nevzdal a zkoušel hrát i bez brankáře, ale už jim to nebylo k ničemu.‘‘- Sebastian Mišurec.

HBC Malenovice – SHC Opava 2:3 (1:0,0:3, 1:1)

Zápas jara, tak by se dal pojmenovat zápas mezi Malenovicemi a Opavou. Zlín si chtěl před utkáním dokázat, že se výkonnostně zlepšil a Opava chtěla potvrdit svoji vzrůstající formu. První třetina byla opatrná a žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Na obou týmech bylo jasné, že chtějí vyhrát a i proto byl zápas plný osobních soubojů. V první části se prosadil tým Malenovic, který do vedení poslal Ševčík. Opava, si v pauze v šatně něco vyříkala a do druhé části nastoupila úplně s jinou taktikou. Která nesla své ovoce. Ve 20. minutě vyrovnala Kubínová. O 5 minut později i její parťák z Poruby Dostál. A Když ve 29. minutě využila Kubínová trestné střílení, byl na straně Opavy obrovská euforie. Zlín ale své zbraně nezahodil a snažil se s výsledkem něco udělat. Ovšem Opava měla ve svých řadách Kubínovou, která již na začátku třetiny zkompletovala svůj hattrick. Zlín se ale i přesto tlačil do zakončení, ale jediné na co se již zmohl byla snížení na 4:2 z hokejky Honzy Brázdila.

‚‚V neděli jsme zavítali do Malenovic, kde jsme věděli, že nás čeká náročný zápas, protože se Malenovice přes zimu hodně zlepšily. V první třetině se dokázali prosadit jen domácí, a to z přesilovky. V druhé části jsme si řekli, že musíme více zabrat, že jim chceme ukázat naší sílu. Ato se nám povedlo protože jsme dali 3 branky. Ve třetí třetině nás podržel brankář Jonáš Blažek, a díky němu jsme si odvezli 3 body. Musím ale dodat, že nejsem spokojený s výkonem rozhodčích, kteří nepředvedli objektivní výkon,‘‘- Sebastian Mišurec.