Zlepšený výkon od druhé třetiny přinesl Opavě další výhru

SHC Opava – TJ Lokomotiva Česká Třebová 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Soupeř, který loni hodně potrápil opavské SHC v osmifinále playoff, to byla vizitka mužstva z podhůří Orlických hor. Letos sice Lokomotiva hraje spodek tabulky, ale rozhodně dokázala potrápit i favority soutěže. A to se projevilo i v Opavě. Skvělý nástup Opavy zbrzdil brzký faul Staníčka, při kterém soupeř hned udeřil. Tomeš vystřelil na Grufíkovu branku, ten míček jen vyrazil a míček dokázal Broulík rychle zasunout za záda Grufíka. Třebová hrála stejně jak loňské playoff, snažila bránit střední pásmo a střílet z každé pozice. Opavě chvíli trvalo než našla recept na tento obranný vál. A když už Opava prošla do zakončení, byla to téměř vždycky velká šance. Navíc v 10. minutě se dokázal po krásné kombinaci s Přibylou Vladař. Hosté se ale dokázali dostat podruhé v zápase do vedení. Chybné rozehrávky využil Sláma, když nachytal Grufíka.

Opět podobně jako každý jarní zápas nebyli hráči se svým výkonem spokojeni. Dnes se ale něco prolomilo a od druhé části nastoupil do zápasu skutečný lídr první ligy. Vysoká aktivita a velký počet kombinací dělal hostům problémy. Ti dokázali hrozit jen z rychlých protiútoků. Opava však dostala výhodu přesilové hry, které jsou na jaře velkým problémem slezského mužstva. Tentokrát ale první lajna dokázala sehrát signál přesně tak, jak ho nacvičila a po přesné teči se mohl radovat Marek. Hosté po této brance měli obrovskou šanci. Tomeš centroval míček do před brankového prostoru, kde Christ promáchl a Válek stál metr před prázdnou brankou. V tom se ale vyznamenal Grufík, který předvedl známou ‚‚opavskou závoru‘‘ tentokrát lapačkou a udržel vyrovnaný stav zápasu. Ve 29. minutě však přišel čas obránce Capinského. Ten vybojoval míček v obranném pásmu, vyvezl míček a přihrál na Vladaře, který ho za okamžik našel přímo před prázdnou kasou a vousatý obránce se nemýlil. O minutu později přišla nádherná individuální akce forwarda Volného, který se prohnal hostující obranou jako uragán a nekompromisně zakončil.

Poslední část byla v režii Opavy. Trenér Christ dal šanci i mladým hráčům, kteří si vedli na výbornou. Třetí lajna si vytvořila spoustu šancí, ale branka ne a ne přijít. I přesilovky se Opavě v poslední části dařily. Sice gól nepadl, ale slezané si vypracovali několik velkých šancí. Poslední branku přidal Vladař, který dorazil míček po střele Přibyly. To bylo ze stran Opavy vše, a tak mohli body zůstat opět v Opavě.

‚‚Česká Třebová je nepříjemný soupeř, který hraje hodně fyzicky náročný hokejbal. My jsme opět zaspali start do utkání a mou chybou jsme prohárvali po první třetině 2:1. Potom se ale něco prolomilo a hráli jsme skvěle. Pokud budeme takhle hrát i nadále, bude to skvělé. Skvělý zápas sehráli dneska mlaďoši, kteří si vytvořili spoustu šanci jen neměli štěstí v zakončení, ale na tom ještě do playoff zapracujeme‘‘, okomentoval zápas Jonáš Grufík.

Branky: 10. 34. Vladař (Přibyla) 21. Capinský (Vladař, Přibyla) 29. Marek(Christ, Přikryl) 30. Volný (Málik Pavel) 5. Broulík (Kvasnička, Tomeš), 14. Sláma