SHC disciplinovanou hrou dokráčelo k dalšímu vítězství

Skvělá obrana, to je věc, na které si družina z Opavy na jaře zakládá, což se opět potvrdilo. Do Opavy dorazily Teplice, které loni skončily na skvělém druhém místě, ale letos hrají spíše na hranici postupové osmičky. Proto bylo sobotní utkání pro RONDO velice důležité. Slezané však nastoupili do utkání skvěle. Již od úvodního buly začali aktivně a Vaniček musel několikrát zasahovat. Navíc ve 4. minutě se dokázala prosadit opavská první lajna. Vladař dokázal vybojovat míček a přihrál ho k nestárnoucímu Přikrylovi, který nekompromisně zavěsil míček do horního růžku bezmocného Vaníčka. Po této brance se však zvedli hosté, a začali vystrkovat růžky. Jejich tvrdá hra v před brankovém prostoru dělal Opavě trable. V největší šanci se objevil Jarkovský, který měl před sebou již prázdnou branku, ale nedokázal míček nasměřovat přímo do ní. Na konci si Opava zahrála dvojnásobnou přesilovku, ale při této výhodě nedokázali vůbec ohrozit branku soupeře.

_DSC0021

Od druhé části Opava zrychlila pohyb a zjednodušila hru, což se ukázalo jako dobrý tah, protože se domácí dokázali dostávat do velkých šancí. Hru hlavně tvořila první lajna, která připomínala svou hru zlaté extraligové časy, ale skvělý Vaníček dokázal jejich šance ustát. Co chybělo Slezanům v první třetině byla větší aktivita hlavně od druhé pětky. A té se taky dočkali, protože útočné trio Palcer, Volný, Málik si začalo více rotovat a vyměňovat rychleji míčky. Díky tomu padla i druhá branka. Šindlář naservíroval střílenou přihrávku na Palcera, který míček propustil na Volného, a ten se štěstím zasunul míček za bezmocného Vaníčka. Poté se ale do hry dostali i hosté, když dostali výhodu přesilové hry, kde se RONDO prezentovalo jednoduchou přímočarou hrou. Žádný z pokusů však cestu za záda brankáře Grufíka nenašel, takže se šlo do šaten za stavu 2:0.

_DSC0120

Poslední třetina byla opět v režii Opavy, která díky většímu počtu hráčů nepropadala únavě, díky čemuž byli domácí více aktivní. V této části měla Opava mnoho příležitostí rozhodnout zápas v přesilové hře, ale zde se ukázalo, že toto je achillova pata slezského mužstva. Domácí totiž stále vymýšleli crossové přihrávky, na které si obránci RONDA počkali a s klidem vyhodili. Až při poslední přesilové hře 5 proti 3 dokázala Opava pořádně ohrozit branku hostů, kdy letěla jedna střela za druhou rovnou na bránu. Zde je nutné vyzdvihnout opět Vaníčka, který předvedl několik pohledných zákroků. Dvě minuty před koncem se obtáčel kolem branky Adámek, dokázal míček dát k tyčce a míček poskakoval po brankové brance. Rozhodčí však neviděli míček za brankovou čárou, takže branku uznat nemohli. Po této akci se RONDO rozhodlo hrát powerplay, kde sice nějaké závary mělo, ale domácí si skóre již uhlídali a mohli slavit další tři body.

_DSC0183

‚‚Opět se ukázalo, kde nás tlačí pata. Pokud budeme hrát jako dnes, tak nás nečeká příliš dlouhé playoff. Vše ale začíná na tréninku, kde bychom se měli zaměřit na ty prvky, které nám právě nejdou. Hlavně jednoduché přečíslení a hra v přesilovkách. Vyzdvihnout bych chtěl dneska ale naši disciplinovanost, kde jsme soupeře nepustili do jejich výborně sehraných přesilovek,‘‘ okomentoval další zápas brankář Jonáš Grufík.

SHC Opava – HBC RONDO Teplice 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 4. Přikryl (Vladař), 17. Volný (Palcer, Šindlář)

Střely: 31:23

Vyloučení: 2:8

SHC Opava: Grufík, Schreier-Christ, Sukeník, Šindlář, Málik Pavel, Staníček, Capinský, Vladař, Přikryl, Přibyla, Volný, Málik Patrik, Palcer, Holuša, Zavřel, Blažek, Mareta