Plzeň dala Opavě zabrat, body však zůstavají doma

Los přiřadil Opavě soupeře ze spodní části tabulky, a to celek Litic. V minulém ročníku hráli Slezané na jejich půdě velmi vyrovnanou partii, což napovídalo, že i letos to nebude vůbec jednoduché. Hosté již od úvodních minut ukazovali svůj skvělý forechecking a nutili opavské hráče k chybám. Z toho pramenily i jejich šance, když se často dostávali k míčku v předbrankovém prostoru. Naštěstí pro Opavu, žádná z jejich střel neměla dostatečné parametry. Na konci třetiny dostali hosté šanci přesilovky, ze které i přes několik šancí, nedokázali střelit chtěnou branku.

Druhá perioda začala pro Opavu skvěle.  V čase 15:18 se prosadil ze skrumáže Přibyla, což bylo pro hosty velmi kruté, jelikož nepředváděli vůbec špatný výkon. Slezany branka nakopla a dále se tlačili do střelby. Brankář Tříska měl plné ruce práce a navíc bylo na něj nařízeno trestné střílení, se kterým si poradil se vší noblesou. Poté se do šancí dostávali hosté. Ti opět dostali výhodu přesilové hry, ale ani tuto šanci nedokázali proměnit. Ve 25. minutě tak domácí udeřili po druhé. Zavřel objížděl branku hostů, nastřelil míček na brankáře Třísku a ten si ho srazil do vlastní klece. Po této brance se hra uklidnila.

Třetí část začala velkým náporem domácích. Hosté z Plzně opravdu jen bránili, což jim ubíralo značné síly.Po silovém souboji Staníčka s Tůmou se hrálo 4 na 4, což byla ideální příležitost pro 1 ‚‚lajnu‘‘ Opavy. Vladař vybojoval míček, posunul ho na Marka, který tvrdě vystřelil a jeho projektil tečoval do sítě hostů Přibyla. Hosté se ještě snažili s utkáním něco udělat, ale tvrdá obrana domácích již nic zajímavého nedovolila, a tak si Opava vybojovala důležité 3 body.

‚‚Od Litic jsme přesně čekali tento výkon. Hráli dobře technicky a uměli i přitvrdit. Naše první třetina byla tragická. Ve druhé části se hra zvedla a dokázali jsme vstřelit rychlou branku, což nás uklidnilo. Potom jsme přidali ještě dvě a zápas si celkem v klidu pohlídali. Škoda jen zbytečných vyloučených, které kdyby soupeř využil, mohl být zápas úplně o něčem jiném,‘‘ zhodnotil utkání Jonáš Grufík.

SHC Opava – HBC Plzeň Litice (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 16. Přibyla (Vladař, Marek), 25. Zavřel (Holuša, Volný), 36. Přibyla (Marek,Vladař)
Střely: 34:23
Vyloučení: 5:5
SHC Opava- Grufík, Schreier-Christ, Marek, Šindlář, Málik Pavel, Capinský, Staníček, Vladař, Přibyla, Přikryl, Málik Patrik, Porubčanský, Palcer, Holuša, Blažek, Sukeník, Volný, Zavřel, Prokeš, Smuda