Marek rozstřílel Kyjov

HBK Kyjov – SHC Opava 1:4 (0:0, 1:1, 0:3ú

Do kraje (hroznového) vína se vydali hráči Opavy, kteří chtěli vrátit Moravanům porážku z jejich domácího hřiště. Slezany však trápí nedostatek hráčů, a tak do Kyjova odjelo jen 12 hráčů. To ale znamenalo, že kluci a holky měli o to větší nasazení a chuť získat důležité body do tabulky. Od úvodní minuty byla hra vyrovnaná, každý ze soupeřů si byl vědom útočné síly toho druhého. Hrál se opatrný hokejbal, protože v první třetině padl jen jeden trest, když šel na trestnou lavici Palcer. To však domácí nedokázali využít, a díky tomuse šlo do šaten za stavu 0:0. V druhé části už ale hra začala přibírat na obrátkách. Hned po úvodním buly se dokázal nádherně uvolnit Marek, kterému naservíroval míček jako na podnose navrátilec Satek a nekompromisně zavěsil. Domácí dokázali ale vsítit vyrovnávající branku, kdy se prosadila Ištoková.  To však bylo ve druhé třetině vše, a tak si museli fanoušci počkat na rozhodnutí až do třetí části. Tu otevřel opět skvělý Marek, kterému šanci připravili Satek s Kubínovou. O 4 minuty později se prosadil sám Kuba Mokrý, který předváděl taky velice slušný výkon. Domácí se snažili se situací něco udělat, ale proti tomu byl hrdina v brance Jonáš Blažek. A když Kuba Marek završil svůj hattrick, tak se mohli hosté radovat z důležitých 3 bodů, které s nimi putují do Slezska.