Oplt čaroval, ale body zůstaly v Opavě

Na první zápas letošního roku si museli diváci počkat až na poslední únorový víkend. Do Opavy přijel celek z Berouna, který atakuje 6. příčku tabulky. Hosté však o den dříve hráli na půdě Svítkova, kde prohráli 4:2, ale chtěli dovézt z výjezdu alespoň nějaké body. To však Christův oddíl nedovolil a již sestava ukazovala, že to Kelti budou mít opravdu těžké. Před zápasem trenér Christ předal dres opavského SHC našemu věrnému fanouškovi Lukášovi Falhauerovi, který statečně bojuje se zákeřnou nemocí.

Již od začátku utkání Opava ukazovala svojí sílu, když se tlačila do Opltovi branky. Prvních pět minut patřilo Opavě, která však neměla přesnou mušku, a tak se mohl brankář Oplt pomalu rozchytat do famozní formy. Poté však zaútočili nenápadně i hosté, kdy často střílel Beneš. Opava byla z tlaku hostů trochu mimo a hosté dokázali tuhle šanci využít. Po chybné rozehrávce se Urban opřel do střely od modré čáry a brankář Schreier se jen za ní podíval.

Do druhé části vstupovala Opava úplně jinak. Hráči si začali více podporovat a zrychlili svou hru, což dělalo keltům obrovské problémy. Jediný kdo držel naděje Berounských, byl Oplt, který předváděl fantastické zákroky. Zvlášť ten při kterém v sedě vychytal ostrostřelce Vladaře. Slezané však nezaháleli a dále se snažili ohrozit jeho branku. Porubčanský strefil tyč. Za ním se neprosadil ani agilní trio Volný-Sukeník-Zavřel. Poté však v Opavě vybuchla hokejbalová radost. Po vyhraném buly se do míčku opřel nejmenší hráč na hřiští, Porubčanský a nedal Opltovi šanci.

Třetí třetina byla v úplné režii Opavy. Ta tvořila akci za akci, ale překonat Oplta se nedařilo. Ani v přesilové hře, kdy se tlačil do branky jak Palcer, tak i Marek. Tomu vše dokázal brankář Berounu odolávat. Kelti hráli velmi defenzivně a branku Opavy neohrožovali často, ale zato jejich šance byli obrovské. Brankář Schreier musel ukázat svou kvalitu při projektilech od Nováka či Gottharda. Opava však dokázala pět minut před koncem jít do vedení. Přibyla nahodil z rohu míček do brankoviště, kde se ho Oplt snažil vyrazit ven, což se mu povedlo jen na půl, protože si ho do branky srazil jeho vlastní obránce. O dvě minuty později se Slezané radovali naposled, kdy se prosadil svou typickou ‚‚Jedovkou‘‘ kapitán týmu Christ. Hosté měli na konci zápasu šanci utkání zvrátit, když při přesilovce 5 proti 3 ještě odvolali brankáře, ale Opava v čele se Schreierem udržela vedení.

‚‚Naše první utkání v letošní sezoně bylo jakou na houpačce. Prvně jsme na soupeře vletěli, poté jsme ubrali a ihned inkasovali. Po první třetině jsme si to v šatně vyříkali a už jsme hráli jak jsme chtěli. Výborně dnes zahrála třetí lajna, díky které jsme hráli tři přesilovky. Myslím že ke konci utkání šla vidět naše fyzická připravenost a i fakt, že soupeř včera hrál náročný zápas. Musím dneska pochválit oba brankáře, kteří předváděli skvělý výkon,‘‘zhodnotil utkání Jonáš Grufík.

SHC Opava – SK Kelti 2008 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Střely: 33:18
Vyloučení: 6:4
Branky: 26. Porubčanský (Málik Patrik), 39. Přibyla (Vladař, Přikryl), 42. Christ(Přibyla), 12. Urban (Matys, Novák)

SHC Opava: Schreier, Blažek J. – Christ, Marek, Šindlář, Málik Pavel, Capinský, Staníček, Vladař, Přikryl, Přibyla, Palcer, Málik Patrik, Porubčanský, Sukeník, Volný, Zavřel, Blažek M. Smuda, Prokeš, Holuša, Satke.