Na konec roku Brněnské trápení!!!

HBK Bulldogs Brno – SHC Opava 4:3 ss (2:0, 1:2, 0:1, 1:0)
Poslední zápas letošního roku odehrálo Opavské SHC na hřišti v Brně. Tito soupeři se střetli o týden dříve a výsledkem byla jasná výhra 6:1 pro Opavu. V Brně však bylo vše naopak. Buldogů nastoupilo o řadu víc a Opava zde přicestovala jen se 13 hráči v poli. A na hřišti to bylo znát. Buldoci už od začátku vyčkávali na hráče Opavy ve středním pásmu a nedovolili jim rozehrát. Výsledkem toho byl šťastný gol kapitána buldogů, při kterém se musel brankář Grufík červenat. O dvě minuty později Opava inkasovala v oslabení, kdy jeden z hráčů Brna šťastně tečoval střelu od modré do Grufíkovi brány.
V druhé třetině Opava přidala na obrátkách a dostávala Brno pod obrovský tlak. Nejvíc šancí měli v přesilovce 5 proti 3, kde snad 5krát zazvonila brněnská branka. Branky se hosté dočkali až poté, kdy se po nenápadné střely Málika prosadil Palcer. Brno však dokázalo rychle odpovědět, když z brejků dokázalo vymést všechny pavučiny Grufíkovy brány. Opava však zbraně nezahodila a v poslední minutě snížila zásluhou Palcera na 3:2.
V poslední části se hra přestěhovala spíše do obranného pásma Brna, kde se Opava snažila kombinovat, ale hráči brna svou bojovností jim nedovolili zakončovat. Slezané se i přes to drali před branku ale gol ne a ne přijít. Trenér Christ se proto rozhodl pro powerplay, což se ukázalo jako skvělý tah, protože na hřiště poslal Palcera, který ihned získal míček a ranou ze středního pásma vyrovnal skore na 3:3
V nájezdové loterii se rozhodlo a v poslední serii, a tak druhý extra bod zůstal na půdě Brna, nutno dodat zaslouženě!!!
‚‚ V posledním podzimním zápase jsme nepředvedli zodpovědný výkon. Vůběc jsme nebyli v pohybu a chyběla nám dravost do brány. Nutno říct, že velkou zásluhu na dnešní ztrátě bodů mám JÁ, protože to dneska nebylo ono. I tak ale podzim hodnotímě naprosto kladně, protože jsme nečekali, že se nám bude až tak dařit. Bohužel jsme nějaké body ztratili s týmy ze spodní části tabulky, na čemž přes zimu zapracujeme,‘‘zhodnotil poslední zápas roku 2016 Jonáš Grufík.
Střely: 29:27