Zavřel vystřílel Opavě poslední, domácí podzimní výhru!!!

SHC Opava – HBK Bulldogs Brno 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

SHC se v neděli loučilo s diváky v posledním domácím zápase v roce 2016. Hráči se proto na tento zápas těšili, a i když moc přes týden nenatrénovali, byli na zápas pečlivě připraveni. Do Opavy totiž dorazila smečka buldoků, kteří po celou podzimní část nepříjemně kousali každého soupeře. Bohužel do slezské metropole dojela jen osmice hráčů, neboť družstvo trenéra Emmera se potýká s vysokým počtem zraněných hráčů. Již od začátku tak bylo jasné, že hosté budou spíše bránit a sázet na brejky. Opava se tak musela dostávat přes jejich dobře pokryté střední pásmo, což jim dělalo někdy velké problémy. I tak si Slezané připravili ze začátku několik slibných šancí, ale brankář hostí byl zatím bezchybný. V 6. minutě dostali hráči Opavy možnost přesilové hry, kterou sehrála první lajna dokonale. Vladař našel Christa, který ještě z první přihrál na volného Přibylu, který bez problému zavěsil. SHC dále mačkalo svého soupeře jako pomeranč. V 9. minutě se prosadil nádherně pod víko Zavřel, který tak zahájil svoje galapředstavení. Za další 4 minuty přidal po dorážce Málik.

selos

Druhá část byla ze strany Opavy horší. Domácí často faulovali, díky čemuž se dostávali do hry taky hráči Brna. Žádná ale z jejich přesilových her neskončila brankou. Hosté dokonce inkasovali v oslabení, když Sukeník vypíchl míček a nádherně přihrál na volného Zavřela, který si s touto možností poradil zkušeně. Poté přidala Opava i pátý gol, kdy Staníčkovu střelu dokázal Sukeník tečovat do Schömbergerovy branky. Brno se ale taky dostalo do šancí a půl minuty před koncem druhé části ze situace 2 na 1 dokázalo prosadit.

cmundis

Do třetí třetiny poslal trenér Christ i čtvrtou lajnu plnou benjamínků, která se taky dokázala dostávat do šancí. Za zmínku stojí šance Holuši i Volného. Soupeř byl však pozorný a všechny šance domácích eliminoval. Poslední branku přidala třetí lajna, kde si míček vybojoval Zavřel, obešel obránce a vymetl všechny pavučiny v brněnské bráně, a tak dovršil svůj hattrick. Opava tak získala důležité vítězství a odpoutala se od druhé Poličky, která prohrála v Karviné 4:2

martas

‚‚Brno vstupovalo do zápasu s tím, že budou hrát beton, což nám moc nevyhovovalo, ale dokázali jsme se i tak prosadit. Skvělý zápas opět předvedla třetí lajna, která má teďka obrovskou fazónu. Jsem rád, že jsme Poličce odskočili, ale musíme tyhle body potvrdit příští týden v Brně,‘‘zhodnotil zápas Grufík.

‚‚Zápas se mi líbil. Tečka,‘‘ nechala se po zápase slyšet spokojená fanynka Kateřina z Kravař, která po zápase gratulovala jejímu (i našemu) hrdinovi Martinovi Zavřelovi.

Střely: 31:13
Vyloučení: 4:7
Branky: 6. Přibyla (Christ, Vladař), 14. Málik Patrik (Porubčanský, Málik Pavel), 25. Sukeník (Staníček, Christ) 10. 23. 44. Zavřel (Sukeník, Capinský, Staníček)

Sestava: Grufík, Schreier- Christ, Marek, Šindlář, Málik Pavel, Capinský, Staníček, Smuda, Prokeš, Vladař, Přibyla, Přikryl, Porubčanský, Málik Patrik, Palcer, Sukeník, Zavřel, Blažek, Volný, Holuša, Mareta