Opava ovládla severomoravské derby po druhé za sebou!!!

HbK Karviná – SHC Opava 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Opava jela do Karviné v roli lídra soutěže a chtěla si svou pozici udržet i na tamní horké půdě.Možná i proto přijelo do Karviné kolem 20 fanouškům, kterým za jejich podporu tímto děkujeme!!! Hráči Karviné měli co Slezanům vracet, protože v úvodním zápase prohrála velkým rozdílem. Možná i proto bylo v Karviné několik hráčů, kteří ještě minulý rok oblékali dres Třince. Asi největší eso si pro Opavu schovali hráči Karviné v podobě Dominika Barnošáka, který loni ovládl kanadské bodování v extralize. A to, že Karviná chtěla odčinit jejich vysokou porážku, ukazovala hnedka od začátku. Vysoký pressing dělal Opavě problémy a domácí začali ohrožovat obranu soupeře. Opava však měla štěstí, neboť  většina karvinských střel létěla vedle branky. Hosté však měli dvě obrovské šance, kdy po chybách v rozehrávce se dostali do šancí Palcer a Sukeník, ale ani jeden z nich nedokázal na hrubém povrchu přesně zakončit.

Druhá třetina byla ze strany Opavy perfektní. V šatně jsi hráči SHC řekli, že budou více pressovat hráče Karviné, z čehož se dostávali Opavané do šancí. V největší šanci se ale paradoxně objevil Rosůlek, který využil chybné rozehrávky brankáře Grufíka, ale jeho pokus dokázal skvěle zblokovat Staníček. První branku střelil Pavel Málik, kterého nádherně mezi kruhy našel jeho bratr Patrik. Poté dostali hosté šanci ve dvojnásobné přesilové hře, kterou sice Opava nedokázala ukončit vstřelenou brankou, ale dokázali výrazně unavit svého soupeře. Po přesilové hře se na hřiště dostala první lajna, která celý zápas skvěle napadala a i tentokrát dokázali vybojovat míček, který se dostal k Přibylovi a ten jej naservíroval Vladařovi, který vymetl všechny pavouky ve Smolkově brance.

Třetí část byla hlavně v režii hráčů z Karviné. Ti se snažili najít recept na skvělou obranu hostů. Opava však nechtěla jen bránit a hrozila z nebezpečných protiútoků. V obrovské šanci 2 na 1 vychytal Smolka Málika. Opava však nemusela věšet hlavy, protože za nedlouho dokázal dorazit střelu Porubčanského za záda Smolky Palcer. Karviná už tlačil čas, ale dostala několik možností přesilových her, kde se ve 40. minutě dokázal prosadit Szotkowski. A bylo naděláno na drama. Velkou aktivitou sršela lajna Barnošák-Pala-Rosůlek, ale ani jeden z nich nenašel recept na brankáře Grufíka, který dokázal do konce zápasu neinkasovat, a tak mohla vypuknout opavská euforie.

‚‚V dnešním zápase byla Karvina aktivnější, ale my jsme sehráli skvělý zápas směrem dozadu. Po první třetině jsme si něco řekli, ale jinak si myslím, že nebylo co kritizovat.Někteří kluci dohrávali utkání se zraněním, která vznikla ze zápasu, za což jim patří velký obdiv!  Jsem nadšený, že jsme dokázali vyhrát i druhé utkání s tak silným soupeřem, jakým dnes Karviná byla,‘‘zhodnotil utkání Jonáš Grufík.

HbK Karviná – SHC Opava 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Střely: 29:25
vyloučení: 4:7
Branky: 23. Málik Pavel (Málik Patrik, Porubčanský), 30. Vladař (Přikryl, Přibyla), 35. Palcer (Porubčanský, Christ)

Sestava: Grufík- Christ, Marek, Málik Pavel, Šindelář, Capinský, Staníček, Vladař, Přikryl, Přibyla, Porubčanský, Palcer, Málik Patrik, Sukeník, Mareta, Holuša, Blažek, Prokeš, Smuda,

Napsat komentář