Slezani porazili i talentovaný tým Dobřan

SHC Opava – TJ Snack Dobřany 6:2 (0:1, 4:0, 2:1)

Šneci z Dobřan měli o tomhle víkendu opravdu nabitý program. Prvně je čekal náročný zápas doma s Karvinou, který však pro ně nedopadl dobře a prohráli v přestřelce 8:5, potom je čekal náročný 6 hodinový přejezd do Slezska a tady je čekali odpočatí Opavané. No opravdu nic k závidění. Navíc Opava již od první minuty držela otěže zápasu a diktovala tempo hry. Z vysokého pressingu se do šancí dostávala hlavně třetí lajna, ale na ‚‚Obra‘‘ Marka v bráně Západočechů nedokázali Opavští borci vyzrát. Šneci sice nebyli tak aktivní jak Opava, hlavně díky počtu 12 hráčů, ale když už se dostali do útočného pásma, tak téměř vždy z toho byla obrovská šance, díky čemuž musela být Opava v pozoru. V 9. minutě šli Dobřany navíc do vedení, když Kobr spíše nahodil na branku, ale před Grufíkem zvedl míček Kovařík a ten přeloboval brankáře a se štěstím zapadl do branky. Opava poté ale zbraně nesložilaa opět zatlačila na svého soupeře. V 12. minutě se uvolnil navrátilec Vladař, vystřelil na horní růžek Markovi branky, ten však míček vyrazil a ze skrumáže skončil míček v bráně. Rozhodčí nejprve gol uznal, ale poté co za ním přišel sám střelec a přiznal se, že míček plácl do branky rukou, tak svoje rozhodnutí odvolal.

Stejně jako minulý týden, byl v Opavské šatně ruch, protože s předvedenou hrou nikdo nebyl spokojený. A i tentokrát to mělo něco do sebe, protože už od úvodního buly šlo vidět, že hráči jsou plní elánu. V 17. minutě dostala Opava výhodu přesilovky, kde jsi dlouho neuměla vytvořit nějakou šanci, ale 5 vteřin před koncem trestu si Pavel Málik obhodil obránce nastřelil míček do betonu Marka, odkuď ho dorazil jeho bratr Patrik. O 2 minuty později se dělovkou od modré prosadil Přibyla. Za další dvě minuty dostali možnost přesilové hry hráči z Dobřan, ale neporadili si s ní na výbornou ba naopak. Christ vybídl Přibylu a ten od mantinelu vyzkoušel zda si Marek hlídá mezírku mezi betony a ten si ji naštěstí pro Slezany nehlídal. Jako poslední branku v druhé třetině přidala první lajna, která tak ukázala, že ani měsíční absence Vladaře jim nevezme pohodu na hokejkách. Takže jako vždycky šel míček od Vladaře na Přibylu, který jej poslal na volného Přikryla a ten se nemýlil.

Třetí třetina začala přesilovkou hostů, ti se však k moc šancí nedostali a tak se Opava opět dostala na koně a tlačila. Obrovské šance Málika i Vladaře však dokázal Marek vytěsnit. Slezané se tak snažili tlačit do koncovky a chtěli dát další branky, to však otevřelo okénka vzadu v obraně, kde se musel několikrát vyznamenat opavský brankář. I tak ale Opava dokázala navýšit skore. Nejdříve Vladař našel přes šířku hřiště Přikryla a ten se prosadil po druhé v zápase a poté se prosadil Porubčanský, který dostal míček jak na zlatém podnose od Málika. Trenér Christ po 6 brance dal šanci mladším hráčům a promíchal sestavu. ‚‚Mladí‘‘ si nevedli vůbec špatně a odehráli zbytek zápasu naprosto v klidu, ale poslední slovo měli hosté. V přesilové hře nejdřív Kovařík nastřelil tyčku, míček se odrazil přímo na hokejku Skály a ten ho dokázal střelit do odkryté branky.

‚‚Dobřany mají velmi mladý tým, a tak jsme očekávali rychlý hokejbal. Měli jsme skvělý úvod do zápasu a soupeře jsme skoro k ničemu nepouštěli. Šneci však dokázali šťastně skórovat a my museli dotahovat. Ve druhé části jsme prakticky rozhodli a potom se zápas už jen dohrával. Myslím si, že jsme podali dobrý kolektivní výkon a příští týden nás čeká další zápas o první místo se stále se zlepšující Karvinou, která nám navíc má co vracet. Bude to těžký zápas a my se ho už nemůžeme dočkat,‘‘ rozmluvil se po zápase Grufík.

‚‚Bohužel jsem přišla na zápas až v poslední třetině, kdy Opava vedla už 4:1, ale i tak mi přišlo, že Opava měla síly na rozdávání. Dostávala se do mnoha šancí, ale gol ne a ne padnout. Poté však vstřelili dvě branky, ale to už začali hrát aktivněji hráči Dobřan a SHC začalo chybovat. Z toho se vyklubal ne jedna golová šance. Naštěstí do brány domácích spadl míček jen jednou. Věřím, že se hráčům běhalo po mokrém asfaltu špatně, ale alespoň se diváci (teda někteří) zasmáli pádům a sklouznutím,‘‘ okomentovala utkání naše fanynka Petra z Velkých Hoštic.

Branky: 20. Málik Patrik (Málik Pavel, Porubčanský) 22. 24. Přibyla (Přikryl, Christ, Vladař) 26. 39. Přikryl( Vladař, Přibyla) 40. Porubčanský (Málik Patrik)

Střely: 28:20
Vyloučení: 4:2

Sestava: Grufík, Schreier- Christ, Marek, Málik Pavel, Šindlář, Capinský, Staníček, Smuda, Prokeš, Vladař, Přikryl, Přibyla, Porubčanský, Palcer, Málik Patrik, Mareta, Zavřel, Blažek, Volný, Sukeník, Holuša