Serie prohraných nájezdů prolomena !!!

SHC Opava – SK KOMETA Polička 2:1 s.s(1:0, 0:0, 0:1)
Minulý zápas Slezané na půdě svého dnešního soka prohráli 5:3 , a tak se diváci mohli ve slunné Opavě těšit na skvělý zápas. Již od začátku bylo jisté, že se bude hrát ve vysokém tempu. Opava začala skvěle. Byla všude rychlejší a tvořila hru. Ale z převahy nedokázali vsítit žádnou branku. Poté se do šancí dostali i východočeši. Grufik ale byl jistý. V 8. minutě vyslal ovšem Christ na steč Přibylu, a ten golfem od kruhů nedal Jancovi šanci v bráně. Do konce třetiny už se hra uklidnila a Opava tak odcházela do šaten šťastnější.
Druhá třetina pokračovala ve stejné režii. Opava tvořila a Polička přecházela do rychlých brejků. V těch zahrozili především Štefka a Hejtmánek, ale ani jeden na Grufika nepřišli. Opava však měla taky spoustu akcí, za zmínku stojí břevno po ráně od Přikryla. Ani to však neskončilo golem, tak se šlo do šaten za stejného stavu jak v třetině předchozí.
Třetí část byla v režii rozhodčích, kteří nabídli východočechům několik přesilových her. Ti však nemohli najít recept na těsnou obranu Slezanů. Ti ale také dokázali zaútočit a ohrozit Janca i v oslabení. Minutu před koncem utkání si vzali hosté timeout, po kterém odvolali brankáře Janca. Hned z prvního vyhození běželi na prázdnou branku Přibyla a Porubčasnký, ale ti nedokázali dostat míček do branky. Dvacet vteřin před koncem fauloval Christ a Opavu tak čekala hrozivý závěr třetiny. Pět vteřin před koncem vystřelil obránce Poličky míček se odrazil vedle branky a ta ze vzduchu ho do branky usměrnil hráč hostů. 1:1
Nájezdy byli již jiné než týden minulý. Při prvním nájezdu sice Palcer zlomil hůl, ale Grufíkk skvěle vypíchl. Poté jel Marek a ten nekompromisně zavěsil nad vyrážečku Janca. Na Grufíka se rozběhl Štefka, ale ten se štěstím pro Opavu chytil. Třetí jel Přibyla, tomu však Janco míček vypíchl. Posledního střelce však Grufík  vychytal a mohl slavit extra bod pro Opavu.
“ Do zápasu jsme šli s tím, že potřebujeme tři body. Chtěli jsme jim navíc vrátit porážku z minulého zápasu. Vstup do zápasu byl skvělý. brzo jsme vedli a měli jsme tlak. To však bylo z naší strany vše. Škoda jen, že jsme nedali gol do prázdné branky. Soupeř měl v závěru obrovské štěstí. Alespoň nájezdy jsme konečně vyhráli a zlomili to prokletí z minulého víkendu. Ale i tak to beru jako ztrátu jednoho bodu, který nám bude chybět.“ uzavřel pesimisticky Grufík
Střely: 43:30
Vyloučení: 4:1
Sestava: Grufík, Schreier- Christ, Marek, Málik Pavel, Šindlář, Capinský, Staníček, Smuda, Mareta, Přibyla, Přikryl, Volný, Porubčanský, Palcer, Málik Patrik, Zavřel, Sukeník, Blažek, Prokeš, Holuša