Kladno se snažilo, ale Opava si body udržela

Do Opavy přijel soupeř z Kladna, který je sice nováčkem v soutěži, ale má za sebou několik povedených utkání, a proto se nachází ve středu tabulky. Soupeř nastoupil do utkání ve velkém počtu a již od začátku dělal Opavě problémy vysokým napadáním a jednoduchým přechodem do útočného pásma. Grufík však byl pozorný. Na druhé straně však musel zasahovat i Majerníček a to hlavně při individuální akci Palcera. Kladno hrozilo hlavně z rychlých protiútoků, kterých bylo v první třetině až nečekaně mnoho. Při jednom z nich dokonce měl soupeř prázdnou kasu, ale do té nedokázal míček usměrnit a tak se šlo do šaten za stavu 0:0.

Druhá část byla už ze stran Opavy klidnější. Možná i tím, že se zlepšilo počasí a na místní stadion se přišli podívat i více diváků. Ti mohli mít radost při přesilové hře, kde křižmou přihrávkou přes střední pásmo našel Christ Přibylu, a ten se od kruhů nemýlil. Opava však vedení neudržela dlouho. Zaváhání třetí lajny hosté rychle využili a z předbrankového prostoru vsítili branku.

Úvod třetí části byl pro Opavu jako z pohádky. Nejdříve Málik vystihl přihrávku a ryhcle zavezl do pásma a diváci mohli vidět neobvyklé přečíslení tři na nulu, kde si opavská druhá lajna kombinačně pohrála s golmanem Majerníčkem a šla do vedení. Minutu na to Vystřelil po buly Porubčanský, Palcer získal míček obkroužil branku a našel volného Málika, který prostřelil Majerníčka mezi betony. Radost všech v Opavě ale zkazila branka hostí, kteří se prosadili 5 minut před koncem a tak se čekal zajímavý závěr zápasu. Navíc k tlaku hostů pomohl i faul obránce Málika, a tak si hosté zahráli tři minuty před koncem přesilovku. Z té však nevytížili nic a Opava tak mohl slavit ubojované vítězství 3:2.

“ Dnešní vítězství bylo naprosto vydřené. Kladno přijelo se šikovnými hráči a tlačilo se jednoduše do brány, což nám dělalo hodně problémů. Naštěstí jsme ale dokázali na začátku třetí třetiny jít do dvou brankového vedení, které nám stačilo. Hosté ale dneska ukázali, že v první lize není náhodou a byl více než vyrovnaným soupeřem.“ zhodnotil utkání Jonáš Grufík

SHC Opava – SK Jungle Fever Kladno 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: Přibyla (Christ) Palcer (Porubčasnký, Málik) Málik (Palcer, Porubčasnký)

Střely: 38:29

Vyloučení: 5:3

Sestava: Grufík, Schreier- Christ, Marek, Šindlář, Málik Pavel, Staníček, Mareta, Smuda, Přibyla, Přikryl, Volný, Palcer, Málik Patrik, Porubčanský, Zavřel, Sukeník, Blažek, Holuša