Víkendový výjezdový plán splněný “jen“ na polovic

V sobotu jela Opava na vysočinu, kde je čekal zápas s tamější Jihlavou, která přes léto omladila svůj kádr. Bohužel kvůli dopravní špičce přijeli hráči 20 minut před zápasem a díky tomu vstupovali do zápasu tak trochu nerozhýbaní. To šlo vidět již od začátku, protože Jihlava se brzy ujala vedení, kdy Smutný nastřelil míček na Grufíka, a ten si ho zrazil neštastně do brány. Druhý gol přidala Jihlava za dalších pět minut, a to díky přikopnutí Jobáka, který nasměroval míček na svého kolegu a ten střílel do prázdné kasy.

do Druhé část vstupovala Opava s tím, že musí začít více běhat čehož se držela. A přinášelo to své ovoce. Prvně si nádherně vybojoval Pavel Málik míček a prostřelil dosud bezchybného Kocha. Za 12 vteřin se k němu přidal i Přibyla. A aby toho nebylo málo do vedení poslal Slezany Patrik Málik nahozením od mantinelu.
Třetí část byla spíš v režii rozhodčích, kteří trestali někdy zbytečně moc a jindy zbytečně málo. V největší šanci se ocitla Jihlava, která měla dlouhou přesilovku pět na tři a v ní se objevil v obrovské šanci Jobák, ale Grufík se stačil rychle přesunout k tyčce a vyrazil. Potom Opava zkušeně kontrolovala hru, a i když na konci zápasu měla Jihlava výhodu  šesti hráčů v poli proti třem, i tak nedokázala skorovat.
SK Jihlava – SHC Opava 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
Střely: 25 :25

Druhý den čekalo Slezany utkání v Poličce, která den před tím deklasovala Nové Strašecí 7:2 ! Opavané opět zaspali start do utkání. Východočeši zatlačili Opavu a vytěžili z toho hned dvě branky. Poté se navíc štastně s pomocí odrazu od Opavského beka prosadili v přesilovce potřetí, vypadalo to s Opavou hrozivě.
Druhá část pokračoval v podobné režii a Polička navýšila svůj náskok už na  4:0 ! Opava se ale nevzdala a snažila se něco se zápasem udělat. Rychle snížila díky Pavla Málika. A díky skvěle odbráněného oslabení mohla vyslat trestance Christa do úniku, který si obkroužil branku a přihrál Vladařovi, který se strefil do polookryté branky.
Třetí třetina byla poté plně v režii Opavy. Slezanů byli všude dřív a mačkali soupeře jak to šlo. Ve 35 minutě snížil na 4:3 ze vzduchu Palcer a Opava tak šahala k vyrovnání. Navíc dostala i výhodu přesilovky pět proti třem, ale tu bohužel nevyužila. Poté se již hra uklidnila. V závěru zkoušela Opava hru v šesti ale inkasovala popáté.
SK Kometa Polička – SHC Opava 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

“ Na výjezd jsme bohužel jeli v oslabené sestavě. I když na to se vymlouvat nemůžeme. V Jihlavě jsme vítězství ubojovali, ale v Poličce toho už bylo dost. Navíc extrémní horka nám taky moc nepomohli. Musíme se poučit z chyb a pořádně potrénovat, protože víme kde nás tlačí bota. 6 bodů ze tří velmi těžkých zápasů jsou ale i tak dost cenné.“ zhodnotil Jonáš Grufík
SHC Opava: Grufík, Schreier-Christ, Prokeš, Vladař, Přibyla, Přikryl, Porubčanský, Patrik Málik, Pavel Málik, Palcer, Zavřel, Holuša Blažek, Smuda