SHC vstoupilo do sezony na výbornou. Exextraligové Karviné nasázelo 9 branek!!!

První utkání letošní sezony sehrála družstva SHC Opava a HBK Karviné. Při nástupu na utkání byla věnována částka 10 000 KČ pro syna Karvinského kapitána Rosůlka. Tímto bychom chtěli poděkovat všem fanouškům, kteří se zúčastnili této sbírky.

Jednalo se o slezské derby,a tak se hrálo ve vysokém tempu. Hned od úvodního buly začali opavané s velkým tlakem, ale brankář Smolka však držel naděje hostí. Poté  však byl vyloučen Kubica a tuto přesilovku sehrála Opava bravůrně. Příkryl přihrál Vladařovi a ten dal první gol letošní sezony. Poté hráli hosté také přesilovou hru, kterou však nevyužili. Po Opavském oslabení však domácí zvýšili svůj náskok, kdy se opět strefil  Vladař.
Druhá třetina se hrála v podobném tempu. Opava opět proměnila svou přesilovku,kdy nádhernou střelu do růžku poslal Šindlář. To se na tabuli zvýšilo skore na 4:0. Poté udělal obrovskou chybu ve vlastní přesilovce brankář Karviné a Palcer pohodlně zasunul do prázdné branky. Karviná se však nevzdala a snížila při přesilovce 4 na 3 po brance Rosůlka.

Třetí část byla už v plné režii Opavy, která si kontrolovala skore a ještě přidala další goly. Na 6:1 zvyšoval po krásné kombinaci Palcer. Další branku přidali taky Přibyla s Capinským, který se prosadil po 4 letech!!! Poslední tečku za utkáním přidal Palcer, který se prosadil ve vlastním úniku.

“Dnešní utkání bylo vyjimečné v tom, že jme předávali dar pro Davídka Rosůlka, který jsme vybírali celou jarní část. Doufám, že tyto peníze budou použity na dobrou věc , a že alespoň trochu pomůžou rodině Rosůlkových v téhle těžké době. Myslím si, že jsme dneska měli štěstí na naši straně. Padlo nám tam vše co jsme chtěli. Určitě se to muselo líbit i divákům, kterých bylo dneska opravdu hodně. Ale je to jenom jedno vítězství a my musíme předvést minimálně stejný výkon příští týden v Jihlavě a v Poličce.“ zhodnotil utkání Jonáš Grufík

SHC Opava – HBK Karviná 9:1 (2:0, 3:1, 4:0)

Střely: 37:27
Vyloučení 10:7
Sestava: Grufík,Schreier- Christ, Marek, Šindlář, Málik Pavel, Mareta, Capinský, Prokeš, Přibyla, Přikryl, Vladař, Porubčanský, Málik Patrik, Palcer, Holuša, Sukeník, Zavřel, Blažek, Schindler, Smuda

Fotografie:http://shc-opava.rajce.idnes.cz/SHC_Opava_-_HBK_Karvina_9_1_1.NHBL_4.zari_2016/

Napsat komentář